Čo to vlastne zbierame?

Ivan Melicherčík

SVK Slovensky Ivan Melicherčík2022/05

Kniha: Čo to vlastne zbierame? - Ivan Melicherčík
Katalógové číslo: 440065 viac »
Ušetríte až 8,34 € z bežnej ceny 32,00
A navyše získate 23 vernostných bodov
23,66
Vyexpedujeme do 7 dní
U dodávateľa

Kniha: Čo to vlastne zbierame?

Nová kniha novinára a zberateľa Ivana Melicherčíka (78) ČO TO VLASTNE ZBIERAME? sa opäť zaoberá fenoménom zberateľstva umenia. Autor tak voľne nadväzuje na svoje tri predchádzajúce knihy s rovnakou témou – ZBERATEĽ, PRÍBEH BEZ KONCA (2018), ZBERATEĽ alebo ZMLUVA S DIABLOM (2012) a O ZBERATEĽSTVE alebo DELIRIUM COLLECTORIS (2004). Tentoraz ide o súbor krátkych postrehov, myšlienok, príbehov, úvah, kritických glos či skúseností súvisiacich so zberateľstvom, vášňou, čo si zahráva so zdravým rozumom. Sám autor zápasí s touto šťastnou a zároveň prekliatou diagnózou už bezmála polstoročie. V knihe si opäť všíma svetlé i tmavšie stránky zberateľskej vášne, píše o otáznikoch spojených s výtvarnou kritikou a dejinami umenia, o manipulácii médií, o prehnanom sebavedomí výtvarných umelcov a ich často lživom marketingu, o aktuálnom obchode s umením a podvodoch v ňom, o manipulácii médií, o boome súkromných galérií, ktorý neoslabila ani pandémia... Viac ako 250-stranová kniha o umení zbierať umenie je ilustrovaná dokumentárnymi fotografiami i reprodukciami výtvarných diel.

Jedinou dramaturgiou knihy je voľný priebeh poznámok a nápadov, tak ako si ich Ivan Melicherčík náhodne zaznamenával do notesu počas posledných troch rokov. Sú striedme, možno tematicky na prvý pohľad nesúrodé, kritické i adresné, majú humor, jednoducho sú plodom bleskového nápadu, ktorý autorovi práve preletel hlavou. Aktuálne zamyslenia bez kapitol napísalo pero novinára a zberateľa a nie teoretika umenia. O to viac budú mať bližšie k zberateľovi i čitateľovi, ktorý má rád umenie.

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
440065
Názov
Čo to vlastne zbierame?
EAN/ISBN
9788089493197
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Ivan Melicherčík
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/05
Rozsah
250
Rozmer
197×218×30 mm
Hmotnosť
0,99
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
26%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Čo to vlastne zbierame? zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.