Che

Ľuboš Blaha

SVK Slovensky R Free Press2023/11

Kniha: Che - Ľuboš Blaha
Katalógové číslo: 486907 viac »
Ušetríte až 5,22 € z bežnej ceny 20,00
A navyše získate 14 vernostných bodov
14,78
Vyexpedujeme do 7 dní
U dodávateľa

Kniha: Che

Kniha Che je v slovenskom prostredí doposiaľ najkomplexnejším dielom o slávnom latinskoamerickom revolucionárovi Ernestovi Che Guevarovi, z ktorého sa stal symbol revolćie a odporu proti americkému imperializmu. Spolu s Fidelom Castrom vybojoval kubánsku revolúciu (1956 – 1959), neskôr viedol partizánske oddiely aj v Afrike (1965) a Bolívii (1966 – 1967(, kde ho za asistencie americkej CIA zavraždili, čím však z neho urobili mučeníka pre ľavičiarov a národno-oslobodzovacie hnutia po celom svete. Stal sa inšpiráciou pre milióny mladých ľudí, pretože obetoval život za svoje ideály. Ľuboš Blaha v knihe opisuje búrlivý priebeh Guevarovho života s dôrazom na jeho politické myslenie. Analyzuje aj jeho dielo, osobitne teóriu foco a víziu nového človeka. Autor interpretuje Che Guevaru ako typického predstaviteľa tzv. romantickej ľavice, ktorú kladie do protikladu k tzv. technokratickej ľavici. Zároveň spochybňuje tézu, že Che Guevara bol predstaviteľom libertariánskej Novej ľavice, naopak, v knihe dokladá, že jeho politické názory patria do klasického marxisticko-leninského prúdu a jeho myšlienky možno impretovať aj ako súčasť širšieho ideového prúdu národnej ľavice.

Všetky knihy Ľuboša Blahu sú nanajvýš príťažlivé... Svojej úlohy predstaviť Che Guevaru sa zhostil nielen faktograficky, nielen filozoficky, ale aj pokusom o prekonanie dichotómie medzi romantickými a technokratickými silami politiky...Knihu odporúčam všetkým, ktorým je ľavicové myslenie blízke bez ohľadu na vek, ale najmä mládeži...Blahov text prečítate na jeden dúšok.

Prof.PhDr. Jozef Lysý, CSc.

Za obohajúce považujem, že Ľuboš Blaha neuvažuje o Guevarovi izolovane ako o osobnosti Latinskej Ameriky, ale hľadá prepojenia a inšpirácie platné pre Ďalšie geografické okruhy, v našom prípade najmä Slovenska...Autor využíva značné množstvo literatúry, o ktoré opiera svoju analýzu a rozprávačsky pútavým štýlom Che Guevaru približuje širšiemu okruhu čitateľov.

Doc.Mgr.Dominika Dinušová,PhD.

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
486907
Názov
Che
EAN/ISBN
9788097409753
Forma
Brožovaná
Autor
Ľuboš Blaha
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023/11
Rozsah
367
Rozmer
159×232
Hmotnosť
0,82
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
26%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Che zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.