Vybrané kapitoly z poisťovníctva

Katarína Izáková

SVK Slovensky Belianum2023

Kniha: Vybrané kapitoly z poisťovníctva - Katarína Izáková
Katalógové číslo: 485405 viac »
Ušetríte až 2,86 € z bežnej ceny 16,70
A navyše získate 13 vernostných bodov
13,84
Na dopyt, preveríme dostupnosť
U dodávateľa

Kniha: Vybrané kapitoly z poisťovníctva

Učebnica zahŕňa sedem oblastí - poisťovníctvo verejné a aj súkromné, sociálne poistenie, dôchodkový systém, zdravotné poistenie, komerčné životné poistenie a základy poistno-matematického modelovania. Prvá kapitola ponúka základné informácie o verejnom, ale aj súkromnom poistení, uvádza ich základné črty a rozdiely medzi nimi. Druhá kapitola má ambíciu ujasniť základné termíny v sociálnom poistení, ako súčasti sociálneho zabezpečenia na Slovensku. Poskytuje informácie o odvodoch, ktoré sa platia z hrubej mzdy zamestnanca, kto ich platí, v akej výške, a aký je ich účel. Tretia kapitola pojednáva o stále aktuálnom dôchodkovom systéme na Slovensku. Zameriava sa na dôchodkové poistenie ako najvýznamnejšiu súčasť odvodov do Sociálnej poisťovne. Detailnejšie opisuje všetky tri dôchodkové piliere na Slovensku. Štvrtá kapitola mapuje verejné zdravotné poistenie a poukazuje na rozdiely v kontexte komerčného zdravotného poistenia. Piata kapitola ponúka základné informácie o komerčnom životnom poistení a vysvetľuje základné pojmy. Pripomína tabuľky života a vývoj úrokových mier bezrizikových dlhopisov, s ktorými sa obchoduje v eurozóne. Šiesta kapitola reprezentuje základy aktuárskeho modelovania produktov životného poistenia. Ponúka aj testovanie ziskovosti produktov životného poistenia, ako ďalšiu metódu stanovovania výšky poistného. Siedma kapitola ponúka nielen základné informácie o tzv. pohrebnom poistení, ale aj základy poistno-matematického modelovania tohto produktu. Učebnica je napísaná v online editore Overleaf. Overleaf, ktorý sa používa na písanie, úpravu a publikovanie vedeckých dokumentov.

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
485405
Názov
Vybrané kapitoly z poisťovníctva
EAN/ISBN
9788055720449
Forma
Brožovaná
Autor
Katarína Izáková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023
Rozsah
174
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
17%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Vybrané kapitoly z poisťovníctva zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.