Fontány v Bratislave

Matúš Benčík

Dixit2023/10 SVK Slovensky

Kniha: Fontány v Bratislave - 1. vydanie - Matúš Benčík
Pre každého, kto sa zaujíma o fontány, architektúru a Bratislavu
Katalógové číslo: 482887
20,98

Zaisťujeme , dostupnosť od 5.3.2024, o 3 dni
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Fontány v Bratislave

Luxusná, plnofarebná kniha väčšieho formátu s množstvom nevšedných fotografií predstavuje bratislavské fontány zo štyroch historických období od roku 1572 až do súčasnosti.

Mnohí Bratislavčania bývajú šokovaní, keď zistia, že absolútnu väčšinu fontán vo svojom meste ešte nikdy nevideli. Historické a okrasné fontány schované vo dvoroch domov a palácov v centre mesta, ale aj socialistické fontány, ktoré ruky projektantov, budujúcich svetlé zajtrajšky, roztrúsili medzi paneláky na sídliskách, tak zostávajú pre obyvateľov mesta, ktorí nebývajú v ich bezprostrednej blízkosti, aj pre jeho návštevníkov, do veľkej miery skryté.

Kniha je určená pre každého, kto sa zaujíma o fontány, architektúru a o mesto Bratislava. Poteší milovníkov histórie a umenia, pripomenie nostalgiu budovania socializmu a predstaví aj tie najmodernejšie. Záverečná kapitola Ako fungujú fontány v Bratislave odhaľuje technické pozadie fungovania fontán.

Pre serióznych záujemcov o problematiku poskytuje kniha zhrnutie všetkých čiastkových informácií o bratislavských fontánach a sumarizuje všetku dostupnú literatúru o nich. Zároveň poslúži rodinám s deťmi ako plánovač zaujímavých výletov a prechádzok, pretože najmä historické fontány sú nositeľom značných kultúrnych a spoločenských hodnôt.

Dizajn a grafické stvárnenie knihy zastrešil známy slovenský dizajnér a umelec Slavomír Jakab.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
482887
Názov
Fontány v Bratislave
EAN/ISBN
9788089662494
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Poznámka
1. vydanie
Autor
Matúš Benčík
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023/10
Rozsah
224
Rozmer
215×265 mm
Hmotnosť
1,07
Stav
Zaisťujeme
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Fontány v Bratislave zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.