Demokrati - audiokniha

Janko Jesenský

Wisteria Books2023 SVK Slovensky

audiokniha: Demokrati - audiokniha - 1. vydanie - Janko Jesenský
Katalógové číslo: 475167
Ušetríte až 2,00 € z bežnej ceny 17,99
A navyše získate 15 vernostných bodov
15,99
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

audiokniha: Demokrati - audiokniha

Demokrati vyšli pred deväťdesiatimi rokmi, a keď budete tento impozantný román počúvať, zistíte, že sa u nás zmenilo vlastne strašne málo. Sme rovnako smiešni, drzí, domýšľaví, naivní a impulzívni ako naši starí otcovia za prvej republiky. Riešime podobné problémy, rozkročení medzi veľmi podobnými svetonázorovými brehmi. Niektoré vlastnosti a zlozvyky sa nás držia a my sa ich ani po sto rokoch nevieme zbaviť. Demokrati sú naším slovenským Veľkým Gatsbym. Hlavný hrdina komisár Landík je tiež mladík, ktorý je rozhodnutý na ceste za šťastím nepoľaviť, a aj on musí okrem osudovej lásky čeliť nečakaným prekážkam.

Eva Borušovičová

Kompletnú neskrátenú verziu knihy veľmi presvedčivo číta Lukáš Frlajs, skvelý herec a obľúbený influencer. Poznáte ho z mnohých filmov a seriálov (Nedodržaný sľub, Perinbaba a Dva svety), divadelných predstavení (Peter Grimes, Krajčírky) a jeho hlas aj zo slovenského znenia filmov (Spy Kids, Harry Potter, Smrtonostná zbraň) a seriálov (Monk či Dexter). Je tvorcom zábavných videí, znalcom popkultúry a pokémonov.

Niečo o autorovi

Janko Jesenský sa narodil 30. 12. 1874 v Turčianskom sv. Martine ako potomok šľachtického rodu Jesenských. Po ukončení právnických štúdií a zložení advokátskej skúšky si v roku 1905 založil v Bánovciach nad Bebravou advokátsku prax. Keď vypukla prvá svetová vojna, narukoval k trenčianskemu pluku, no čoskoro ho ako „pansláva" uväznili a v roku 1915 prevelili na ruský front. Tam sa pripojil k československým légiám a zúčastnil sa na bojoch proti boľševikom. Po skončení vojny sa v roku 1919 vrátil domov a aktívne sa zapojil do politického i literárneho života novej republiky.

Svoj ostrý nesúhlas s rozbitím Československej republiky vyjadril podpisom protestného memoranda, ktoré 14. marca 1939 odoslali bývalí legionári poslancom Slovenského snemu. Na existenciu Slovenského štátu potom reagoval sériou politických básní a pamfletov. Tie sa po ilegálnom vyvezení do Londýna stali súčasťou Československého vysielania BBC a neskôr vyšli knižne pod názvom Na zlobu dňa. Zomrel 27. 12. 1945 v Bratislave.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
475167
Názov
Demokrati - audiokniha
EAN/ISBN
8588006171563
Poznámka
1. vydanie
Autor
Janko Jesenský
Druh tovaru
audiokniha
Rok vydania
2023
Rozmer
140×125×7 mm
Hmotnosť
0,06
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
20%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Demokrati - audiokniha zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.