Hegelova duša a kravy z Wisconsinu

Alessandro Baricco

ARTFORUM2022/08 SVK Slovensky

Kniha: Hegelova duša a kravy z Wisconsinu - 1. vydanie - Alessandro Baricco
Katalógové číslo: 448404
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ! Tento zoznam bol doplnený a aktualizovaný 15. marca 2023 a obsahuje tituly, ktoré boli vydané s podporou… Zistiť viac...
11,02

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Hegelova duša a kravy z Wisconsinu

Alessandro Baricco začínal ako hudobný kritik v denníkoch La Stampa a La Repubblica. Jeho úvahy o hudbe a hudobníkoch vyšli v knihách Génius na úteku (o Rossinim, 1988) a Hegelova duša a kravy z Wisconsinu (1992). Vo štvorici filozoficko-estetických esejí skúma vzťahy medzi hudbou a modernitou, interpretáciou, recepciou a percepciou a uvažuje o hodnote hudby pre spoločnosť. V tejto súvislosti zavádza termín musica colta („ušľachtilá hudba“). Chápe pod ním hudbu, ktorá nie je muzeálnou hodnotou, kratochvíľou či spotrebným tovarom, ale vstupuje do dialógu so súčasnosťou. Deje sa tak prostredníctvom interpretácie, ktorá musí byť traumou, šokom a osvietením súčasne. Začiatkom 90. rokov 20. storočia bola aktuálna aj Bariccova polemika so zakonzervovanými ideovými východiskami tzv. Novej hudby.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
448404
Názov
Hegelova duša a kravy z Wisconsinu
EAN/ISBN
9788081503726
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Alessandro Baricco
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/08
Rozsah
80
Rozmer
197×131×8 mm
Hmotnosť
0,11
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
8%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Hegelova duša a kravy z Wisconsinu zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.