Téma Troch kráľov v umení a v kultúre

Ivan Gerát

VEDA2022 SVK Slovensky

Kniha: Téma Troch kráľov v umení a v kultúre - Ivan Gerát
Katalógové číslo: 442202
Ušetríte až 1,54 € z bežnej ceny 38,00
A navyše získate 36 vernostných bodov
36,46
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Téma Troch kráľov v umení a v kultúre

Kniha ponúka komplexný pohľad na vianočný motív Klaňania troch kráľov a jeho obraz v rôznych umeleckých médiách v širokom zábere od biblických čias po súčasnosť. Pri tvorbe diela sa stretli renomovaní odborníci z rôznych umenovedných disciplín, čo viedlo k vytvoreniu pozoruhodnej mozaiky plnej nečakaných náhľadov, ale aj plodných napätí a protikladov medzi rôznymi interpretačnými stratégiami. Čitatelia môžu získať prehľad o dejinách témy, o jej vzniku a premenách, jej rôznych významoch a funkciách. Okrem toho kniha ponúka záznam výsledkov dlhodobej vedeckej diskusie, zohľadňujúcej rôzne situované pohľady na minulosť aj aktuálnosť témy. Táto kolektívna monografia sa tak môže stať užitočnou príručkou o dejinách jej vizuálneho, hudobného a divadelného kánonu témy, vrátane prehľadu o jej dopade na spoločnosť v rôznych historických situáciách. Atraktívna tematika môže okrem odborníkov zaujať aj širšiu kultúrnu verejnosť.

Kniha je krásne ilustrovaná, obsahuje záložku.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
442202
Názov
Téma Troch kráľov v umení a v kultúre
EAN/ISBN
9788022419369
Forma
Pevná
Autor
Ivan Gerát
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022
Rozsah
560
Rozmer
175×240
Hmotnosť
1,23
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
4%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Téma Troch kráľov v umení a v kultúre zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.