Spišská Nová Ves a okolie z neba

Bohuš Schwarzbacher, Ľuboš Vyskoč

CBS2022/01 GBR Anglicky

Kniha: Spišská Nová Ves a okolie z neba - 1. vydanie - Bohuš Schwarzbacher, Ľuboš Vyskoč
Katalógové číslo: 429688
Ušetríte až 4,02 € z bežnej ceny 24,99
A navyše získate 20 vernostných bodov
20,97
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Spišská Nová Ves a okolie z neba

Spiš je jedným z našich najväčších a najmalebnejších regiónov. Bohatá história, prekrásna príroda či ľudská pohostinnosť z neho robia aj jednu z najnavštevovanejších oblastí Slovenska. V jeho južnej časti sa historickým a kultúrnym centromn stala Spišská Nová Ves. Hrdí sa jedným z najkrajších slovenských námestí, zdobeným množstvom historických budov či kostolom s najvyššou kostolnou vežou na Slovensku. Už zďaleka viditeľnou dominantou regiónu je monumentálny Spišský hrad – jeden z najrozsiahlejších hradných komplexov v strednej Európe. V celom okolí Spišskej Novej Vsi však nájdeme roztrúsených aj množstvo honosných kaštieľov či malebných kostolíkov. Ten v Žehre je dokonca zapísaný v zozname pamiatok UNESCO. V Markušovciach neprehliadneme pôvabný renesančný kaštieľ či barokový letohrádok Dardanely. História tejto časti Spiša je úzko spojená s baníctvom. Ťažilo sa tu uhlie, rôzne minerály, urán či železná ruda. Táto oblasť dokonca patrila medzi najvýznamnejšie banícke regióny v Uhorsku. V mnohých dedinkách majú banícka história a banícke tradície dodnes nezastupiteľné miesto. Tento kút Slovenska je však aj akousi bránou do raja – Slovenského raja, ktorý vďaka desiatkam divokých dolín, hlbokých tiesňav a horských riav s podmanivými vodopádmi patrí k najatraktívnejším oblastiam našej krajiny. Okrem hlbokých roklín tu nájdeme aj jeden z najikonickejších výhľadov na Slovensku – Tomášovský výhľad. Mnohí už videli krásy okolia Spišskej Novej Vsi, stojac nohami pevne na zemi. Naši piloti a fotografi však priniesli do tejto knihy iné, priam nebeské pohľady. Netradičné pohľady na známe dominanty či pohľady na málo známe miesta, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
429688
Názov
Spišská Nová Ves a okolie z neba
EAN/ISBN
9788081442940
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Bohuš Schwarzbacher, Ľuboš Vyskoč
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/01
Rozsah
160
Rozmer
250×170
Hmotnosť
0,75
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Spišská Nová Ves a okolie z neba zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.