Kniha túžob

Fascinujúci príbeh o odvekých snoch a túžbach a o sile ženy zmeniť svet

Sue Monk KiddováTATRAN2021/11 SVK slovensky

Kniha: Kniha túžob - Fascinujúci príbeh o odvekých snoch a túžbach a o sile ženy zmeniť svet - 1. vydanie - Sue Monk Kiddová
14,91
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 421615
Ušetríte až 3,99 € z bežnej ceny 18,90
A navyše získate 14 vernostných bodov

Kniha: Kniha túžob

Fascinujúci príbeh o odvekých snoch a túžbach a o sile ženy zmeniť svet

Fascinujúci príbeh o odvekých snoch a túžbach a o sile ženy zmeniť svet.

„Som Ana. Bola som manželkou Ježiša, syna Jozefa Nazaretského.“ Takto sa začína fiktívny životopis Ježišovej družky, hoci o jej existencii Biblia neprináša žiadne správy. Príbeh sa odvíja od roku 16 nášho letopočtu, keď v Galilei vládli Rimania. Ana vyrastá v zámožnej židovskej rodine. Je to múdre dievča s rebelskými názormi a bystrým umom. Na rozdiel od iných vtedajších žien sa naučí čítať a písať, študuje Tóru a tajne píše o životoch zabudnutých žien Starého zákona, ktoré veľmi trpeli: o Eve, Sáre, Rebeke, Ráchel a Rút. Keď dovŕši štrnásť rokov, chcú ju vydať za starého vdovca. Pri stretnutí na trhu si Ana zdesene uvedomí, aký život ju čaká po boku tohto muža. Neznámy mladík s tmavými zvlnenými vlasmi a nežnými očami vycíti jej zúfalstvo a pomôže jej. Táto udalosť od základu zmení Anin život a dá mu nové smerovanie.
Autorka neuveriteľne citlivo a vierohodne prepožičala hlas žene z úsvitu nášho letopočtu, o ktorej existencii máme len matné predstavy. Jej názory sú v úplnom protiklade s vtedajším chápaním mužskej a ženskej roly. Ana objavuje samu seba v časoch, keď sa ženy nesmeli učiť čítať ani písať. Ide za svojimi túžbami, bojuje za svoju slobodu i právo na rovnocennú lásku a nanovo prepisuje biblický príbeh, ktorý všetci poznáme.
Sue Monk Kiddová chcela ukázať Ježiša ako človeka z mäsa a kostí a postavila mu po boku citlivú a vzdelanú ženu. Spoločne rozširujú svoje duchovné obzory a žijú v láske a porozumení, kým sa Ježišov osud, ako všetci vieme, tragicky nenaplní.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
421615
Názov
Kniha túžob
Podnázov
Fascinujúci príbeh o odvekých snoch a túžbach a o
EAN/ISBN
9788022212199
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Sue Monk Kiddová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/11
Rozsah
364
Rozmer
147×229 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
21%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Kniha túžob zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.