Tohoročné slnko vás už nezahreje

Michal Záleta

Iris SK2021 SVK Slovensky

Kniha: Tohoročné slnko vás už nezahreje - Michal Záleta
Katalógové číslo: 413849
Ušetríte až 1,77 € z bežnej ceny 15,90
A navyše získate 14 vernostných bodov
14,13
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Tohoročné slnko vás už nezahreje

Spoločensko-psychologický román Tohoročné slnko vás už nezahreje sa začína znepokojujúcim snom rozprávača v jednom z bratislavských sídliskových bytov a stanovením nesprávnej diagnózy jeho matke-vrchárke z dedinky Streľné v Pohorí, kdesi na severovýchode Slovenska. Tým sa začína aj sugestívny románový príbeh, v ktorom čitateľ od začiatku tuší, ako sa skončí, obáva sa ho a spolu s postavami románu prežíva drámu odchodu človeka z tohto sveta, stále však dúfajúc, rovnako ako nositelia príbehu v šťastných chvíľach nádeje, že všetko sa napokon na dobré obráti, hoci nie dni, ba ani hodiny, ale iba minúty oddeľovali nádej od beznádeje. A v takomto explozívnom čase autor rozvíja bohato vrstvený, umelecky a psychologicky dramatický príbeh rodiny, ktorý vyúsťuje nielen do celistvého obrazu nezameniteľných ľudských hodnôt, ale aj do prenikavej rozlíšenej diagnózy spoločnosti. V príbehu autor hľadá a objavuje ponornú rieku ľudskosti, jej bilančnú, mravnú a emocionálnu obnaženosť v hraničných a nezvratných okamihoch bytia. Je to vlastne odhaľovanie a oživovanie prameňov ľudskej dôstojnosti ako kľúčového zmyslu jestvovania človeka vo svete odsudzujúceho sa na odcudzenie.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
413849
Názov
Tohoročné slnko vás už nezahreje
EAN/ISBN
9788082000675
Forma
Pevná
Autor
Michal Záleta
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021
Rozsah
368
Rozmer
148×210
Hmotnosť
0,55
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Tohoročné slnko vás už nezahreje zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.