Na konci zostane človek Mozaika humanizmu - Matúš Ritomský Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Na konci zostane človek

Mozaika humanizmu

Matúš Ritomský • Petit Press • 2021/04SK slovensky

Kniha : Na konci zostane človek - Mozaika humanizmu - 1. vydanie
Kúpiť
5,13
Katalógové číslo: 408350
Ušetríte až 0,86 € z bežnej ceny 5,99
A navyše získate 5 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Na konci zostane človek

Mozaika humanizmu

Za posledné roky sme doma aj vo svete svedkami udalostí, ktoré znamenajú pre každého humanistu veľkú výzvu. Matúš Ritomský sa vo svojich textoch publikovaných v denníku SME vrhá do prúdu otázok, ktorý nás denne unáša, a my sa snažíme nájsť svoje ukotvenie. K viacerým témam sa vracia po rokoch a jeho odpovede sú konfrontované s novou realitou. Kniha zachytáva hľadanie humanistu. Jej zámerom je z textov a myšlienok poskladať širší obraz ideálu schopný odolávať zápasu rôznych interpretácií ľudského konania. Cez hľadanie hlbšieho zmyslu ako aj cez reakcie na aktuálne problémy kniha ukazuje, že humanizmus je v 21. storočí stále živým a dôležitým myšlienkovým prúdom. Na obálke knihy ako aj pred každou jej kapitolou sú použité detaily z diela 2000 n. l. (nášho letopočtu) od Zorky Lednárovej. Každý jeden fragment grafiky má svoju samostatnú výpoveď. Keď sa nakoniec spoja do jedného celku, dostávajú spolu úplne nový rozmer. Podobne je to aj s celou mozaikou humanizmu. Informácia v skratke: Kniha zachytáva hľadanie človeka. Jej zámerom je z textov a myšlienok poskladať širší obraz ideálu humanizmu schopný odolávať zápasu rôznych interpretácií ľudského konania.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
408350
Názov
Na konci zostane človek
Podnázov
Mozaika humanizmu
EAN/ISBN
9788055906805
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Matúš Ritomský
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/04
Rozsah
160
Rozmer
130×195
Hmotnosť
0,18
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
14%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Na konci zostane človek zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.