Zabudnuté bylinky

Overené recepty obľúbenej bylinkárky

Anna Kopáčová

FORTUNA LIBRI2020/11 SVK Slovensky

Kniha: Zabudnuté bylinky - Overené recepty obľúbenej bylinkárky - 1. vydanie - Anna Kopáčová
Katalógové číslo: 401418
Ušetríte až 3,57 € z bežnej ceny 22,90
A navyše získate 19 vernostných bodov
19,33
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Zabudnuté bylinky

Overené recepty obľúbenej bylinkárky

Učenci odpradávna hľadali elixír života, ktorý by ľuďom zaručil dlhovekosť a navrátil im stratenú mladosť. Hľadali ho naši predkovia a hľadáme ho aj my, ale márne. Takýto zázračný elixír nie je a ani nebude. V súčasnosti mnohých ľudí sužujú neduhy, ktoré sú dôsledkom hektického spôsobu života – sú to choroby srdca a ciev, obličiek, pečene, nervové či kožné choroby, neplodnosť aj onkologické ochorenia. Môžeme im však predísť. Princípy zdravého života sú harmónia, správna životospráva, pohyb na čerstvom vzduchu, zrieknutie sa škodlivých návykov, ako je fajčenie, alkohol či ponocovanie. 

Mnohí ľudia sa okrem klasickej medicíny spoliehajú aj na silu prírody a pri zdravotných problémoch sa obracajú na bylinkárov. K vyhľadávaným patrí pani Anna Kopáčová z Vrbového, ktorá sa bylinkárstvu venuje už štyri desaťročia. 

V tejto knižke zhrnula svoje bohaté liečiteľské poznatky a ponúka vlastné bylinkové recepty. Inšpirovala sa skúsenosťami predchádzajúcich generácií bylinkárov, ktoré doplnila štúdiom u svojich súčasníkov a v rozličných vzdelávacích inštitúciách. 

V prvej časti knihy vám predstaví svoje obľúbené a, žiaľ, už takmer zabudnuté liečivé rastliny. Pri každej nájdete stručný botanický opis, súhrn zdraviu prospešných látok a liečivých účinkov, využitie v ľudovom liečiteľstve kedysi i dnes. Autorka vám poradí, čo a kedy máte z jednotlivých liečivých rastlín zbierať a čo si z nich môžete pripraviť. Každú rastlinku vám zároveň priblíži originálna ilustrácia, ktorá vám pomôže pri jej spoznávaní v prírode. 

V druhej časti knihy vám autorka ponúka malý receptár, ktorý vám poslúži ako návod na liečbu niektorých zdravotných problémov. Na základe zrozumiteľne napísaných postupov si môžete pripraviť vhodné čaje, odvary, maceráty, sirupy, šťavy, tinktúry, octy, oleje, masti či prášky.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
401418
Názov
Zabudnuté bylinky
Podnázov
Overené recepty obľúbenej bylinkárky
EAN/ISBN
9788057300731
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Anna Kopáčová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/11
Edícia
Fortuna Praxis
Rozsah
320
Rozmer
165×235 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Zabudnuté bylinky zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.