Putovanie Sándora Petöfiho

Cestopisné poznámky a Listy z ciest

Sándor Petöfi

Vydavateľstvo SSS2020/07 SVK Slovensky

Kniha: Putovanie Sándora Petöfiho - Cestopisné poznámky a Listy z ciest - 1. vydanie - Sándor Petöfi
Katalógové číslo: 392479
Ušetríte až 1,80 € z bežnej ceny 9,90
A navyše získate 8 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ! Tento zoznam bol doplnený a aktualizovaný 24.11.2022 a obsahuje tituly, ktoré boli vydané s podporou FPU… Zistiť viac...
8,10
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Putovanie Sándora Petöfiho

Cestopisné poznámky a Listy z ciest

Cestopisné poznámky Sándora Petöfiho (vlastným menom Alexandra Petroviča) z roku 1845 a jeho Listy z ciest z roku 1847 vyšli v Maďarsku v mnohých vydaniach, na Slovensku doteraz iba v maďarskom jazyku v roku 1987.

Edičný zámer vydať Putovanie Sándora Petöfiho v preklade do slovenčiny vznikol v spolupráci Spolku slovenských spisovateľov a Maďarského zväzu spisovateľov, za výraznej pomoci Maďarského inštitútu v Bratislave. Cestopisy, zachytávajúce krajinu, prírodu i človeka s toľkou láskavou bezprostrednosťou a básnickou inšpiratívnosťou, prezrádzajú takmer všetko o osobnosti ich autora, o jeho schopnosti precízne pozorovať a opísať videné, jednoducho o jeho mimoriadnom talente. Autor vo svojich listoch nachádza svojský svet: ako básnik láskyplne žasne nad tajomstvami prírody, ktorá ho (ako píše) naučila, že poézia je grammatica mystéria sveta. Ako píše editor Putovania Sándora Petöfiho Miroslav Bielik, Petöfiho listy môžeme vnímať ako diela na rozhraní poézie a prózy, veď zážitky, ktoré v nich opisuje, zvečnil aj vo svojich básňach. Knižné vydanie dosiaľ v slovenčine nepublikovaných Petöfiho dobových cestopisných textov je prvým krokom k budúcemu súbornému vydaniu celého jeho básnického diela.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
392479
Názov
Putovanie Sándora Petöfiho
Podnázov
Cestopisné poznámky a Listy z ciest
EAN/ISBN
9788081941122
Forma
Pevná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Sándor Petöfi
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/07
Rozsah
168
Rozmer
115×176
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Putovanie Sándora Petöfiho zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.