Pútnické impresie Európou a Ruskom

Blogy z ciest

Katarína Džunková

Vydavateľstvo SSS2019/06 SVK Slovensky

Kniha: Pútnické impresie Európou a Ruskom - Blogy z ciest - 1. vydanie - Katarína Džunková
Katalógové číslo: 365919
Ušetríte až 1,98 € z bežnej ceny 10,90
A navyše získate 8 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ! Tento zoznam bol doplnený a aktualizovaný 15. marca 2023 a obsahuje tituly, ktoré boli vydané s podporou… Zistiť viac...
8,92
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Pútnické impresie Európou a Ruskom

Blogy z ciest

Kniha Kataríny Džunkovej predstavuje lyrické eseje zo všetkých európskych štátov uverejnených pôvodne na blogu úspešnej poetky a prozaičky. Publikovala ich v elektronickej podobe počas svojich potuliek po kontinente od Lisabonu až po Vladivostok. Sú to cestovateľské zápisky, písané ako inak – srdcom, vnímavým, nežným, ale aj vzdelaným a múdrym. Autorka ako skutočný básnik neopakuje encyklopedické údaje, ale prepúšťa krajiny a národné kultúry svojím vnútrom, aby nahmatala ich živý, neopakovateľný pulz a napila sa z ich studničiek. Stretávame sa tak s ojedinelým, originálnym pohľadom na žáner cestopisu, ktorý je vlastne cestopisom duše a ducha. Vznikli tak texty blízke básni v próze. Nakoniec, ich autorka je ovenčená mnohými literárnymi cenami a za sebou má aj dve básnické knihy Palica brata a palica slnka, Veterné mesto, ako aj novelu Eupalinova láska. Eseje K. Džunkovej sprevádzajú autentické fotografie, ktoré dodávajú postrehom realistický rámec a tvoria druhú – faktografickú rovinu autorkinej tvorby. Kniha ako celok je originálne dielo. Poteší čitateľa, ktorý túži po imaginatívnom vnímaní videného. Zúčastní sa tak fyzickej i duchovnej púte po zvláštnych miestach, svojsky exotických, zodpovedajúcich duši a naturelu autorky.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
365919
Názov
Pútnické impresie Európou a Ruskom
Podnázov
Blogy z ciest
EAN/ISBN
9788082020758
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Katarína Džunková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/06
Rozsah
352
Rozmer
160×215 mm
Hmotnosť
0,60
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Pútnické impresie Európou a Ruskom zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.