Stala sa Maďarom krivda?

Skutočná pravda o Trianone

Edita Tarabčáková

SVK Slovensky AB - KONZULT2020/05

Kniha: Stala sa Maďarom krivda? - Skutočná pravda o Trianone - Edita Tarabčáková
Katalógové číslo: 388394 viac »
Ušetríte až 1,28 € z bežnej ceny 6,00
A navyše získate 4 vernostné body
4,72
Vyexpedujeme do 7 dní
U dodávateľa

Kniha: Stala sa Maďarom krivda?

Skutočná pravda o Trianone

Tohto roku si pripomíname 100. výročie vzniku tzv. Trianonskej zmluvy. Žiaľ, na Slovensku žije len málo ľudí, ktorí vedia, že táto zmluva je pre občanov tejto republiky, tohto národa historicky najdôležitejší dokument, bez ktorého by nemohol existovať ani náš dnešný štát. Je nesmierne smutné a súčasne zahanbujúce, že si to obyvatelia Slovenska neuvedomujú. Z tejto nevedomosti nemožno viniť študentov, lebo im to v škole nepovedali. Žiaľ, ani ich rodičov, lebo ani tí to nevedia, ani im to nik nepovedal. Je to zásadná chyba školstva, ale aj médií a našich politikov. Na druhej strane, neexistuje Maďar, nech už žije kdekoľvek na svete, ktorý by nevedel, čo Trianon znamená. Každý rok si celé Maďarsko smútočne a oficiálne pripomína výročie podpísania tejto zmluvy. Maďari sústavne už 100 rokov vykrikujú ako im bolo ublížené, ako boli okradnutí, ako strašne trpia. Je to pravda alebo len úmyselne živená a šírená lož? Ako to v skutočnosti bolo? Čo viedlo k tzv. národnej tragédii Maďarov a rozpadu Uhorska? Boli to šialení a nezodpovední maďarskí politici a krutý národnostný útlak Slovákov. Aké to malo dopady pre nás? Prečo sa s tým Maďari stále nevyrovnali a požadujú revízie hraníc? Čo to pre nás znamenalo a znamená. Hutne a zrozumiteľne podané množstvo historických faktov a argumentov.

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
388394
Názov
Stala sa Maďarom krivda?
Podnázov
Skutočná pravda o Trianone
EAN/ISBN
9788080792909
Forma
Neviazaná, bez prebalu, lesklá
Autor
Edita Tarabčáková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/05
Rozsah
160
Rozmer
160×235 mm
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
21%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Stala sa Maďarom krivda? zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.