Utrpenie Slovákov

Predvojnové Slovensko do roku 1914

Karel Kálal

SVK Slovensky EKO-KONZULT2006/01

Kniha: Utrpenie Slovákov - Predvojnové Slovensko do roku 1914 - Karel Kálal
Katalógové číslo: 55041 viac »
A navyše získate 4 vernostné body
4,23
Vyexpedujeme do 7 dní
U dodávateľa

Kniha: Utrpenie Slovákov

Predvojnové Slovensko do roku 1914

Karol Kalal - slovakofil, posobil ako ucitel na viacerych miestach a po r.1918 posobil ako ministersky tajomnik pre vychovu na Slovensku, neskor bol riaditelom obchodnej akademie v Banskej Bystrici. Bol literarne i organizacne cinny. Zameriaval sa hlavne na zblizenie Slovakov a Cechov. V uvedenej publikacii sa zameriava na národno-vychovne usilie na Slovensku.Pravdivo popisuje biedu Slovenska, ktoru sposobuje predovsetkym madrizacia. Prvym nestastim Slovenska su vlastni synovia naroda, skazene zemianstvo - ktore sa dalo do sluzieb vlady. Madarizacnym aparatom boli hlavne odrodilci- slovenski zemania. Ake boli nasledky madarizacie pre Slovakov? Aky ucinok mala madarizacia na slovenku osvetu, na slovensku mladez, ktora navstevovala iba madarske skoly a hanbila sa za svoj materinsky jazyk. Nestastny slovensky lud si musel tuto tyraniu - madarizaciu, sam zaplatit. Madarizacia si vyzadovala velky kapital. Ubohy lud hynul mravne i hmotne pod dvojakym utlakom - zemianskym a zidovskym. Europa a Amerika tiez nepriamo prispievala na nakladnu madarizaciu. Z Uhier vyhana lud socialna choroba- nezamestnanost.
Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
55041
Názov
Utrpenie Slovákov
Podnázov
Predvojnové Slovensko do roku 1914
EAN/ISBN
9788080790622
Autor
Karel Kálal
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2006/01
Rozsah
220
Rozmer
150×205×13
Hmotnosť
0,20
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
15%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Utrpenie Slovákov zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.