Na západe nič nové - Erich Maria Remarque Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Na západe nič nové

Erich Maria RemarqueSlovenský spisovateľ • 2020/02SK slovensky

Kniha : Na západe nič nové - 7. vydanie
Pravdivé a realistické zobrazenie vojny, ktorá zničila celú mladú generáciu
Katalógové číslo: 381546
NEDOSTUPNÉ: titul je vypredaný, náklad rozobratý

Kniha: Na západe nič nové

Erich Maria Remarque (vlastným menom Erich Paul Remark) sa narodil v roku 1898 v Osnabrücku ako syn kníhkupca. Z učiteľského seminára musel odísť na vojnu, po jej skončení bol obchodníkom a novinárom a od roku 1929 žil v zahraničí. V roku 1931 sa usadil vo švajčiarskom meste Ascona, po nútenom odchode z krajiny o dva roky neskôr sa presťahoval do New Yorku, kde získal americké občianstvo. Zomrel v roku 1970 v Locarne.

K jeho ďalším slávnym dielam patria romány Traja kamaráti a Nebo nepozná obľúbencov. Vojnový román Na západe nič nové, ktorý vyšiel v roku 1929, preslávil autora takpovediac za noc. V priebehu osemnástich mesiacov bol preložený do 25 jazykov a vyšiel v celkovom náklade 3,5 milióna výtlačkov. Jeho filmové spracovanie vyvolalo skutočný škandál: verejnosť bola šokovaná pravdivým, realistickým zobrazením vojny, ktorá zničila celú vtedajšiu mladú generáciu, pretože neodvratne predurčovala osudy – aj osud devätnásťročného Paula Bäumera a jeho šiestich spolužiakov, ktorí nasadzovali svoje životy v nezmyselných bojoch netušiac, že z hrozného vojnového besnenia pre nich už niet návratu.

Prekladateľ: Milan Žuffa

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
381546
Názov
Na západe nič nové
EAN/ISBN
9788022021852
Forma
Viazaná
Poznámka
7. vydanie
Autor
Erich Maria Remarque
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/02
Rozsah
200
Stav
Rozobraté
Sadzba DPH
10%
Zľava
15%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Na západe nič nové zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.