Myslenie rýchle a pomalé - Daniel Kahneman Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Myslenie rýchle a pomalé

Daniel Kahneman • AKTUELL • 2019/12SK slovensky

Kniha : Myslenie rýchle a pomalé - 1. vydanie
Do Vianoc: ÁNO
Kúpiť
20,40
Katalógové číslo: 379053
Ušetríte až 4,50 € z bežnej ceny 24,90
A navyše získate 20 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 5 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Myslenie rýchle a pomalé

Daniel Kahneman, nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu za pôvodnú prácu v oblasti psychológie, ktorá spochybnila racionálny model úsudku a rozhodovania, patrí medzi najvýznamnejších súčasných mysliteľov. Jeho myšlienky mali hlboký a všeobecne uznávaný vplyv na mnoho oblastí - vrátane ekonómie, medicíny a politiky - ale až teraz svoj dlhoročný výskum a myšlienky zhrnul do jedinej knihy. V nej nás Kahneman oboznamuje s priekopníckou a zároveň prevratnou prehliadkou ľudskej mysle a vysvetľuje dva systémy, ktoré riadia naše myslenie: • Systém 1 je rýchly, intuitívny a emocionálny • Systém 2 je pomalší, cieľavedomejší a logickejší Kahneman odhaľuje mimoriadne schopnosti, ale aj chyby a skreslenia, rýchleho myslenia a opisuje všadeprítomný vplyv intuitívnych dojmov na naše myšlienky a rozhodnutia. Vplyv averzie voči strate a prehnanej istoty pri podnikových stratégiách, ťažkosti pri predvídaní toho, čo nám v budúcnosti prinesie šťastie, problémy pri správnom rámovaní rizík v práci aj doma, zásadný vplyv kognitívnych skreslení na všetko, od investovania na burze až po plánovanie dovolenky - to všetko môžeme pochopiť, keď sa dozvieme, ako dva systémy formujú naše úsudky a rozhodnutia. Kahneman zapája čitateľa do živej debaty a odhaľuje, v čom môžeme a v čom nemôžeme veriť svojej intuícii a ako môžeme využiť výhody pomalého myslenia. Ponúka praktický a objasňujúci pohľad do rozhodovania v pracovnom aj osobnom živote a tiež rady, ako sa pomocou rôznych techník môžeme chrániť pred duševným zlyhaním, kvôli ktorému sa často dostávame do problémov.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
379053
Názov
Myslenie rýchle a pomalé
EAN/ISBN
9788081720567
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Poznámka
1. vydanie
Autor
Daniel Kahneman
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/12
Rozsah
528
Rozmer
152×228 mm
Hmotnosť
0,91
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 5 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Myslenie rýchle a pomalé zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.