Podvod so zvitkami od mŕtveho mora

Michael Baigent Richard LeighREMEDIUM2005/05 SVK slovensky

Kniha: Podvod so zvitkami od mŕtveho mora - Michael Baigent, Richard Leigh
13,09
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 36587
Ušetríte až 1,81 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 13 vernostných bodov

Kniha: Podvod so zvitkami od mŕtveho mora

Dokumenty nájdené v jaskyniach neďaleko Jeruzalema v rokoch 1947 – 1956 sa súhrne označujú ako Zvitky od Mŕtveho mora a polstoročná história ich výskumu a (ne)zverejňovania sa zvykne nazývať „najväčším vedeckým škandálom XX. storočia“. Kniha Michaela Baigenta a Richarda Leigha, spoluautorov Svätej krvi a svätého grálu, podrobne dokladuje, ako si poznanie napokon predsa len nachádza cestu nielen k samotným dokumentom, ale aj k pochopeniu ich významu.

Prvá časť knihy odhaľuje najmä čudesné „vedecké“ praktiky tzv. medzinárodného výskumného tímu, ktorý sa zmocnil kumránskych zvitkov takmer hneď po ich objavení a dlho neumožnil prístup k nim iným vedcom. Ďalšie časti osvetľujú dôsledky, ktoré má neskreslený výskum zvitkov na objasnenie dejín rímsko-katolíckej cirkvi. Ukazuje sa totiž, že Zvitky od Mŕtveho mora zďaleka nie sú iba „vnútornou záležitosťou“ uzavretej okrajovej náboženskej sekty, ale patria skôr medzi dokumenty protirímsky odbojného prúdu judaizmu, v rámci ktorého pôsobili Ježiš Kristus i jeho brat Jakub. Porovnaním textov zvitkov s textami evanjélií či Skutkov apoštolov, bádatelia začínajú vidieť v novom svetle pôsobenie sv. Pavla a jeho úlohu pri vzniku ranej cirkvi.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
36587
Názov
Podvod so zvitkami od mŕtveho mora
EAN/ISBN
9788088993988
Autor
Michael Baigent, Richard Leigh
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2005/05
Rozsah
328
Rozmer
160×212×30
Hmotnosť
0,55
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
12%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Podvod so zvitkami od mŕtveho mora zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.