Čarovný prsteň Ruské rozprávky - Milan Igor Chovan Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Čarovný prsteň

Ruské rozprávky

Milan Igor ChovanEPOS2019 SVK slovensky

Kniha: Čarovný prsteň - Ruské rozprávky - Milan Igor Chovan
7,00
Posledné kusy u vydavateľa. Pokúsime sa zabezpečiť.
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 365333
Ušetríte až 0,80 € z bežnej ceny 7,80
A navyše získate 7 vernostných bodov

Kniha: Čarovný prsteň

Ruské rozprávky

Dostáva sa vám do rúk tretí diel edície Národné rozprávky nazvaný Čarovný prsteň.

Prvý diel (z roku 2015) nazvaný Čarovné topánky ponúka výber z rozprávkovej tvorby mnohých národov. V bohato ilustrovanej knižke si môžete prečítať nemeckú, taliansku, lotyšskú, rusínsku, srbskú, bieloruskú, ukrajinskú, anglickú, rumunskú, japonskú, čínsku, estónsku, grécku, slovenskú, arabskú, macedónsku, ruskú, českú, poľskú, mongolskú, venezuelskú, egyptskú, bulharskú, tadžickú, francúzsku, moldavskú, iránsku, indickú i barmskú rozprávku.

Druhý diel (z roku 2017) nazvaný Čarovný hrnček prináša slovanské rozprávky, prostredníctvom ktorých sa v publikácii prezentujú Slováci, Česi, Moravania, Slezania, Rusi, Bielorusi, Poliaci, Ukrajinci, Rusíni, Srbi, Lužickí Srbi, Bosniaci, Chorváti, Slovinci, Pomoranskí Slovinci, Bulhari, Gorani, Čiernohorci, Macedónci a Kašubovia.

Edičným zámerom je, aby ďalšie publikácie čerpali z rozprávkovej tvorby jednotlivých slovanských národov. Ruský národ je medzi Slovanmi najpočetnejší, preto má tretí diel edície podnadpis Ruské rozprávky.

O rozprávke som povedal pred časom toto: Rozprávka má blízko k duši, povie, aj čo iba tušíš, slovom dušu pohladí, ako okovaná truhla skrýva v sebe poklady, ako deva pekne spieva, ako kvietok na pažiti za srdce ťa krásou chytí, ako rodič pevnou rukou povedie ťa, milé dieťa, na ceste za poznaním, daruje ti múdrosť, obdarí ťa citom otvor knihu a buď pri tom!

Keď túto knihu otvoríte, nájdete v nej dvadsaťštyri rozprávok. Pokojne by ich mohlo byť aj stodvadsaťštyri alebo dvestodvadsaťštyri a ani tak by sme neboli na konci, pretože studnica ruskej kultúry je bezodná tak ako ľudské srdce, ktoré dokáže milovať.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
365333
Názov
Čarovný prsteň
Podnázov
Ruské rozprávky
EAN/ISBN
9788089547654
Forma
Pevná
Autor
Milan Igor Chovan
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019
Rozsah
120
Rozmer
210×297
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Posledné kusy u vydavateľa. Pokúsime sa zabezpečiť.
Sadzba DPH
10%
Zľava
10%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Čarovný prsteň zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.