Súmrak

Twilight sága 1.diel

Stephenie Meyerová

TATRAN2008/08 SVK Slovensky

Kniha: Súmrak - Twilight sága 1.diel - Stephenie Meyerová
Katalógové číslo: 35543
Séria kníh: Twilight sága
Twilight sága
Titul je zaradený v tejto sérii
13,18

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Súmrak

Twilight sága 1.diel

Keď sa Isabella Swanová presťahuje do večne zamračeného mestečka Forks a stretne záhadného, zvodného Edwarda Cullena, jej život odrazu naberie vzrušujúci, a desivý smer. Edward je so svojou porcelánovou pokožkou, zlatými očami, mámivým hlasom a nadprirodzenými schopnosťami neodolateľný a zároveň nepreniknuteľný. Až do tejto chvíle sa mu darilo skrývať svoju pravú identitu, ale Bella je rozhodnutá odhaliť jeho temné tajomstvo. Bella si však neuvedomuje, že čím bližšie sa k nemu dostáva, tým väčšiemu riziku vystavuje seba aj svojich blízkych. A na návrat už môže byť neskoro...

Úryvok z obsahu knihy ...

„Tak prečo si sem prišla?“
To sa ma ešte nikto nespýtal, aspoň nie tak priamo a naliehavo ako on.
„To je... zložité.“
„Myslím, že to zvládnem,“ nevzdával sa.
Hodnú chvíľu som ostala ticho a potom som spravila tú chybu, že som sa naňho pozrela. Jeho tmavozlaté oči ma zmiatli a ja som odvetila bez premýšľania.
„Moja matka sa znova vydala,“ povedala som.
„To neznie tak zložito,“ nesúhlasil, ale odrazu mi vyjadril účasť. „Kedy sa to stalo?“
„Minulý september.“ Môj hlas znel smutno aj mne samej.
„A ty ho nemáš rada,“ predpokladal Edward, stále milým hlasom.
„Nie, Phil je fajn. Možno trocha primladý, ale aj tak milý.“
„Prečo si s nimi nezostala?“
Nedokázala som pochopiť jeho záujem, ale on ma naďalej prevrtával očami, akoby bol môj nudný životný príbeh z nejakého dôvodu neskonale dôležitý.
„Phil veľa cestuje. Živí sa bejzbalom.“ Pousmiala som sa.
„Počul som už o ňom?“ opýtal sa a opätoval mi úsmev.
„Asi nie. Nehrá až tak dobre. Len nižšia liga. Veľa sa presúva.“
„A tvoja matka ťa poslala sem, aby mohla cestovať s ním.“
Sklopila som zrak. Ruky mal opäť zovreté do pästí.
Vtedy sa pri našom stole pristavil pán Banner, aby zistil, prečo nepracujeme. Spoza našich chrbtov si prezrel naše hotové laboratórne cvičenie a potom sa zadíval pozornejšie, aby skontroloval odpovede.
„Ale, Edward, nemyslíte si, že aj Isabella by mala dostať šancu pracovať s mikroskopom?“ opýtal sa pán Banner.
„Bella,“ opravil ho Edward automaticky. „Ona vlastne určila tri preparáty z piatich.“
Pán Banner sa teraz pozrel na mňa so skeptickým výrazom v tvári.
„Vy ste už robili toto laboratórne cvičenie?“ opýtal sa.
Placho som sa usmiala. „Nie s cibuľovým koreňom.“
„S rybou blastulou?“
„Áno.“
Pán Banner prikývol. „Boli ste vo Phoenixe v programe pre nadaných študentov?“
„Áno.“
„Takže,“ povedal po chvíli, „zrejme je len dobre, že ste vy dvaja partnermi pri laboratórnych cvičeniach.“ Ako odchádzal, ešte si niečo zahundral. Keď bol preč, začala som si opäť kresliť do zošita.
„To je nanič s tým snehom, čo hovoríš?“ opýtal sa Edward. Mala som pocit, že sa do toho rozhovoru núti. Znova ma zachvátila paranoja. Ako keby bol počul, o čom sme sa s Jessicou pri obede rozprávali, a chcel mi dokázať, že nemám pravdu.
„Ani nie,“ odpovedala som úprimne, nepredstierala som, že som normálna ako všetci ostatní. Ešte stále som sa snažila zapudiť ten hlúpy pocit podozrenia, ale nemohla som sa sústrediť.
„Ty nemáš rada zimu.“ Nebola to otázka.
„Ani daždivé počasie.“
„Vo Forkse sa ti musí žiť ťažko,“ zamyslel sa Edward.
„To si nevieš ani predstaviť,“ zahundrala som si popod nos.

Podrobnejšie info
Katalógové číslo
35543
Názov
Súmrak
Podnázov
Twilight sága 1.diel
EAN/ISBN
9788022205504
Forma
Tvrdá, s prebalom, lesklá
Autor
Stephenie Meyerová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2008/08
Rozsah
480
Rozmer
140×210×40
Hmotnosť
0,63
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
20%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
4.6 z 5.0
5
133.3%
(6)
4
800.0%
(1)
3
800.0%
(1)
2
0%
(0)
1
0%
(0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Veronika
11.03.2014 17:04:23

Keby som mala porovnať knihu a film tak film bol o dosť slabší ako príbeh v knihe.Veľa veci, ktoré pre mňa boli najlepšie sa vo filme neudiali.Preto si radšej prečítam knihu a tak sa aj stalo. Prvé som si prečítala knihu a potom šla do kina na predpremiéru.Z filmu som bola velice sklamaná. Najviac ma dostalo to ako sa Bella bezhlavo zamilovala do upíra Edwarda, ktorému bola spriaznenou dušou,ale predsa ju nepremenil.


Peter 4 z 5
19.11.2013 16:37:09

Najprv som videl film Twilight. Ale po prečítaní knihy môžem povedať, že bola oveľa lepšia. Páčilo sa mi ako Bella nič o Edwardovi nevie a všetko zisťuje. Proste odhaľovanie tajomstiev a záhad je v knihách vždy hrozne pútavé. Prišlo mi to občas moc presladené, ale čo už. Mňa to hlavne bavilo kvôli tomu, že mám rád fantasy knihy, upírov atď. Keby to bolo iba čisto romantické, tak by som to asi určite nečítal :)


Iveta 5 z 5
08.08.2013 20:54:05

Najprv sopm si myslela že to bude len nejaká upírska somarina ale nakoniec sa z toho vykukla zaujímavá, napínavá a vzrušujúco romantická kniha! Vrelo odporúčam!


Pavol 5 z 5
02.07.2013 21:58:41

Túto knihu som mal položenú na poličke dosť dlhú dobu. Kúpila si ju moja sestra a nechcelo sa mi do nej. Považoval som ju totiž za rozprávkový román pre teenagerky. Až raz, z nudy, som sa do nej pustil. A už ju nepustil. Kniha je písaná z pohľadu hlavnej hrdinky. Tento štýl veľmi obľubujem, keďže sa takto lepšie viem vcítiť do postavy. Musím sa priznať, že knihu som čítal dňom i nocou. Atmosféra je budovaná vynikajúco a stále chcete vedieť, čo bude ďalej. Videl som aj film, ale oproti knihe, podľa môjho názoru veľmi slabé. V každom prípade knihu môžem len doporučiť.


jarka.f 5 z 5
01.06.2013 14:07:19

Sumrak som uz precitala 2x a vobec ma nenudi. je to skvele napisane. Edward sa mi az tak velmi nepaci. je to skor celkovou atmosferou pribehu. Bella ako nesikovne priemerne dievca a chlapec upir k tomu este ochranca. Zapretie sameho seba. Romantika co sa nepreje. Upir doktor. Rodine vztahy...


Rudolf 5 z 5
21.04.2013 13:11:39

Viem, že je to román pre baby, ale aj tak som ho čítal. A je veľmi dobrý.


Alena 5 z 5
20.03.2013 12:35:28

jedna z najlepších upírskych ság ... kniha sa filmu nemôže ani rovnať, čím nechcem povedať že film nebol dobrý.. bol perfektný ale kniha je omnoho lepšia a aj keď ste to videli už zfilmovane oplati sa to aj prečitať .. je z toho väčší zážitok


Evelin 5 z 5
12.03.2013 14:39:14

Najprv som videla 1. film a potom ma zlákala kniha. Je to skvelé! určite lepšie ako film. Autorka vie veľmi dobre a pútavo písať. Všetky tie pocity a situácie a upírsku rodinu, odlišnosti v ľudskom svete vykreslila naozaj detailne a stále si necháva rezervu do ďalších dielov. Nie je to vôbec brak, práve naopak, je to skvelo napísaná kniha a možno niekedy príliš sladká alebo Bellu chcete uškrtiť, ale aj tak je radosť to čítať a mala som v ruke omnoho horšie knihy, ktoré nikto takto nekritizuje. Autorka ma písaním zaujala až tak, že som si ďalšie diely okamžite na druhý deň zakúpila. Mala som vtedy 16 rokov a teraz v 21 mám tú knihu takisto veeeľmi rada. Odporúčam.


Andy
19.02.2013 14:44:43

Môžem len potvrdiť. Knižka je lepšia ako film.


Little Black Lady
18.02.2013 15:55:04

Kniha je samozrejme lepšia ako samotný film, je štavatejšia, napínavejšia a proste lepšia :) Upirska rodina sa podarila, a aj ked Bella lezie občas na nervy, tak sa na koniec presúkať dokážete, už len kvôli Rosie! :D