Kniha Madagaskar – moja láska Planúca dedina Ambinanitelo | kníhkupectvo Literama.sk

Madagaskar – moja láska

Planúca dedina Ambinanitelo

Arkady Fiedler • Vydavateľstvo SSS • 2018/10SK slovensky

Kniha : Madagaskar – moja láska - Planúca dedina Ambinanitelo - 1. vydanie
Kúpiť
12,20
Katalógové číslo: 345640
Ušetríte až 2,70 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 12 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 5 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Madagaskar – moja láska

Planúca dedina Ambinanitelo

Poľský prozaik, reportér, prírodovedec a cestovateľ Arkady Fiedler (1894 - 1985) bol fenoménom, ktorého aktivity už dávno prekročili poľské a európske hranice. Počas svojho života zorganizoval niekoľko desiatok výprav do rôznych končín sveta. Napísal 32 kníh, ktoré boli preložené do 23 jazykov a vyšli v celkovom náklade viac ako 10 miliónov výtlačkov. V jeho knihách nenájdete len jednorozmerné reportáže alebo prvoplánové cestopisy. Fiedlerovo dielo nie je iba opisom prírodných krás a prostredia, v ktorom žijú ľudia tej-ktorej krajiny. Autor približuje čitateľovi ľudí odlišných kultúr a etník a ich vzájomné vzťahy, s dôrazom na úctu k miestnym zvykom a tradíciám. Napriek jeho širokému cestovateľskému diapazónu má Madagaskar vo Fiedlerovom živote špeciálne postavenie.

Knižné dielo, v poľskom origináli nazvané Madagaskar - Gorąca wieś Ambinanitelo, vzniklo za zaujímavých okolností. Autor vycestoval na Madagaskar s podporou poľskej vlády ešte pred 2. svetovou vojnou. Ako nezávislý odborník a prírodovedec študoval krajinu, no okrem toho mal vytvoriť podmienky na prípadnú poľskú kolonizáciu Madagaskaru. Zvláštna paralela s príbehom Mórica Beňovského, ktorý plnil podobné poslanie pre francúzskeho kráľa 160 rokov pred Fiedlerom. Arkady Fiedler skúma zvieratá, rastliny, opisuje zvyky domorodého obyvateľstva a fotografuje. Práve jeho pôvodné fotografie z 30. rokov minulého storočia dodávajú knihe maximálnu autenticitu a umocňujú umeleckú hodnotu jeho opisov z takmer dvojročnej misie. Vzhľadom na absenciu umeleckej literatúry o Madagaskare, ktorý má súvis aj s našou históriou, je vydanie tejto knihy vítaným titulom, otvárajúcim dvere do odľahlých končín tohto exotického a čarokrásneho ostrova a do života jeho obyvateľov.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
345640
Názov
Madagaskar – moja láska
Podnázov
Planúca dedina Ambinanitelo
EAN/ISBN
9788082020406
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Poznámka
1. vydanie
Autor
Arkady Fiedler
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/10
Rozsah
305
Rozmer
155×212 mm
Hmotnosť
0,62
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 5 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Madagaskar – moja láska zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.