Pomsta posvätného chrobáka | kníhkupectvo Literama.sk

Pomsta posvätného chrobáka

Podarí sa prelomiť starodávnu kliatbu a premôcť mýtického netvora?

Richard Marsh • Európa • 2017/09SK slovensky

Kniha : Pomsta posvätného chrobáka - Podarí sa prelomiť starodávnu kliatbu a premôcť mýtického netvora? - 1. vydanie
Kúpiť
10,11
Katalógové číslo: 309680
Ušetríte až 2,88 € z bežnej ceny 12,99
A navyše získate 10 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa:
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU
Zoznam publikácií podporených FPU
Pozrite si celú kolekciu...

Kniha: Pomsta posvätného chrobáka

Podarí sa prelomiť starodávnu kliatbu a premôcť mýtického netvora?

Podarí sa prelomiť starodávnu kliatbu a premôcť mýtického netvora? Slávny viktoriánsky hororový román. Richard Marsh, vlastným menom Richard Bernard Heldmann (1857-1915), začínal ako autor dobrodružných príbehov pre chlapcov. Po odpykaní trestu za falšovanie šekov prijal pseudonym, pod ktorým vstúpil do sveta literatúry ako tvorca slávnych mysterióznych príbehov. Vo viktoriánskom období patril k nesmierne populárnym a plodným prozaikom, vydal zhruba osemdesiat románov a množstvo poviedok. Venoval sa najmä tvorbe gotického hororu, kriminálnej literatúry, no písal aj romance a humoristické prózy. Marshovým najúspešnejším dielom však bol gotický horor Pomsta posvätného chrobáka z roku 1897. Vyšiel zhruba dva mesiace pred románom Brama Stokera Dracula, s ktorým ho často porovnávali, a v časoch svojho prvého vydania sa dokonca predával lepšie ako Stokerovo legendárne dielo. Na rozdiel od neho sa však v neskoršej dobe nestal súčasťou kánonu populárnej literatúry, zapadol prachom a známy bol naozaj len gurmánskym znalcom hororového žánru a zberateľom zaprášených starých knižných kuriozít. Dnes sa však jedno z klasických diel svetovej hororovej prózy opäť stalo vyhľadávanou literárnou lahôdkou pre všetkých skutočných milovníkov žánru. Popri dobovom kolorite, koloniálnych koncepciách Orientu a exotike z Marshovho bizarne mysteriózneho príbehu o vražednom monštre doslova dýcha všetka viktoriánska mrazivá tajomnosť. Ak bude odteraz v láskavom čitateľovi bzukot chrobáka vzbudzovať, povedzme, ak už nie priamo údes, tak aspoň ľahučké chvenie, potom môžeme skonštatovať, že sa mu tento sugestívny viktoriánsky gotický román vpísal pod kožu, podmanil si ho, ba priam kolonizoval...

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
309680
Názov
Pomsta posvätného chrobáka
Podnázov
Podarí sa prelomiť starodávnu kliatbu a premôcť mý
EAN/ISBN
9788089666461
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Richard Marsh
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2017/09
Rozsah
304
Rozmer
130x210
Hmotnosť
0,37
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
22%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Pomsta posvätného chrobáka zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.