Strange Weather

Joe Hill

GBR Anglicky Orion Books

Kniha: Strange Weather - 1. vydanie - Joe Hill
Katalógové číslo: 320256 viac »
19,29

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Strange Weather

Four short novels from the author of THE FIREMAN and HORNS, ranging from creepy horror to powerful explorations of our society.One autumnal day in Boulder, Colorado, the clouds open up in a downpour of nails, splinters of bright crystal that tear apart anyone who isn't safely under cover. 'Rain' explores this escalating apocalyptic event, as clouds of nails spread out across the country and the world. Amidst the chaos, a girl studying law enforcement takes it upon herself to resolve a series of almost trivial mysteries . . . apparently harmless puzzles that turn out to have lethal answers.In 'Loaded' a mall security guard heroically stops a mass shooting and becomes a hero to the modern gun movement. Under the hot glare of the spotlights, though, his story begins to unravel, taking his sanity with it... 'Snapshot, 1988' tells the story of an kid in Silicon Valley who finds himself threatened by The Phoenician, a tattooed thug who possesses a Polaroid that can steal memories...And in 'Aloft' a young man takes to the skies to experience parachuting for the first time . . . and winds up a castaway on an impossibly solid cloud, a Prospero's island of roiling vapour that seems animated by a mind of its own.
Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
320256
Názov
Strange Weather
EAN/ISBN
9781473221185
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Joe Hill
Druh tovaru
Kniha
Rozsah
433
Rozmer
234×153×32 mm
Hmotnosť
0,59
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
12%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Strange Weather zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.