Osudová trojka

Temná veža 2

Stephen KingIKAR • 2017/11SK slovensky

Kniha : Osudová trojka - Temná veža 2 - 1. vydanie
Do Vianoc: ÁNO
Kúpiť
13,39
Katalógové číslo: 299128
Ušetríte až 1,51 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 13 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní
Séria: Temná veža
Temná veža
Stephen King v legendárnej sérii Temná veža  predstavuje výnimočný svet pustatiny plný vizuálne ohromujúcich scenérií a n…

Kniha: Osudová trojka

Temná veža 2

Roland Deschain z Gileadu, posledný pištoľník v Stredsvete, samotár putujúci po ceste dobra a zla, ktorý stopuje tajuplného mága známeho iba ako muž v čiernom, sa ocitne vyčerpaný na brehu Západného mora. Po boji s netvormi podobnými obrovským krabom sa zranený a v delíriu vyvolanom otravou vlečie po pláži, kde postupne nachádza troje dverí do rôznych časových období nášho sveta.

Prvé dvere ho privedú do osemdesiatych rokov minulého storočia, aby sa spojil s tvrdohlavým Eddiem Deanom, mladíkom závislým od heroínu. Za druhými dverami nájde v roku 1964 rozpoltenú osobnosť Odettu Holmesovú/Dettu Walkerovú, černošskú bojovníčku za občianske práva. Tretie dvere ho prenesú do druhej polovice sedemdesiatych rokov a do mysle psychopatického vraha Jacka Morta, ktorého život je podľa všetkého spojený s Odettou Holmesovou aj s Jakom Chambersom, chlapcom z opustenej zastávky pre dostavníky v púšti.

Ak chce Roland pokračovať vo svojej púti k Temnej veži, musí sa vyliečiť z otravy a pritiahnuť do svojho sveta troch ľudí, ktorých mu na Golgote prostredníctvom tarotových kariet a muža v čiernom pridelil osud.

Preložil Michal Jedinák

Úryvok z obsahu knihy

Roland nastavil slnku tvár, zavrel oči a usmial sa. Dojedol mäso.

Pomyslel si: Dobre teda. Teraz som muž bez jedla a o dva prsty na ruke a palec na nohe chudobnejší ako pri narodení. Som pištoľník s nábojmi, ktoré možno nevystrelia. Dostal som nákazu po uhryznutí netvorom a nemám žiadne lieky. So šťastím mám dostatok pitnej vody na jeden deň. Ak siahnem až na dno síl, prejdem azda dve desiatky kilometrov. Som skrátka muž na pokraji všetkého.

Ktorým smerom by sa mal vydať? Prišiel z východu, ale na západ nemôže ísť bez pomoci svätca či spasiteľa. Zostával mu sever alebo juh.

Sever.

Takú odpoveď mu dalo srdce. Nebolo v nej nijakých pochybností.

Sever.

Pištoľník vykročil.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
299128
Názov
Osudová trojka
Podnázov
Temná veža 2
EAN/ISBN
9788055156880
Forma
Pevná s prebalom
Poznámka
1. vydanie
Autor
Stephen King
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2017/11
Rozsah
488
Rozmer
200×125×42 mm
Hmotnosť
0,30
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
10%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Osudová trojka zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.