Barbora Celjská

Čierna kráľovná - 2. vydanie

Daniela Dvořáková

RAK2017 SVK Slovensky

Kniha: Barbora Celjská - Čierna kráľovná - 2. vydanie - Daniela Dvořáková
Katalógové číslo: 296983
15,99

Na dopyt
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Barbora Celjská

Čierna kráľovná - 2. vydanie

Barbora Celjská, uhorská, rímsko-nemecká a česká kráľovná, patrí k najvýznamnejším stredovekým kráľovnám. Napriek tomu zostáva v tieni svojho slávneho manžela, Žigmunda Luxemburského. Barbora. „Čierna kráľovná“ alebo „nemecká Messalina“ je známa skôr ako podivná literárna postava, opradená mýtami a legendami, než ako skutočná historická osobnosť. Napriek tomu, že bola uhorskou kráľovnou bezmála pol storočia a poldruha desaťročia ovládala veľkú časť územia dnešného Slovenska, zostávala až doteraz mimo pozornosti historikov. Predkladaná kniha je prvou monografiou venovanou tejto nesporne pozoruhodnej žene – kráľovnej. Čierna kráľovná je svojským pokračovaním Dvořákovej knihy Rytier a jeho kráľ (Stibor zo Stiboríc a Žigmund Luxemburský), knihy, ktorá sa dočkala štyroch vydaní na Slovensku i v zahraničí.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
296983
Názov
Barbora Celjská
Podnázov
Čierna kráľovná - 2. vydanie
EAN/ISBN
9788085501681
Forma
Pevná, s prebalom
Autor
Daniela Dvořáková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2017
Rozsah
303
Rozmer
175×245
Hmotnosť
0,75
Stav
Na dopyt
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Barbora Celjská zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.