Vlastnou hlavou - Ako predal Fico krajinu oligarchom

Prvá kniha zo zákulisia Smeru

Marek Vagovič

Premedia2016/12 SVK Slovensky

Kniha: Vlastnou hlavou - Ako predal Fico krajinu oligarchom - Prvá kniha zo zákulisia Smeru - Marek Vagovič
Katalógové číslo: 283549
Ušetríte až 1,70 € z bežnej ceny 12,95
A navyše získate 11 vernostných bodov
Séria kníh: Vlastnou hlavou
Vlastnou hlavou
Titul je zaradený v tejto sérii
11,25
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Vlastnou hlavou - Ako predal Fico krajinu oligarchom

Prvá kniha zo zákulisia Smeru

Prvá kniha zo zákulisia Smeru je príbehom Roberta Fica a jeho strany z pohľadu investigatívneho novinára, ktorý odhalil viaceré dôležité kauzy. Usilovný študent a aktívny zväzák Fico na sebe tvrdo pracoval, aby sa raz dostal medzi elitu. Dnes už trojnásobný premiér však spravil hneď na začiatku osudovú chybu. (1. december) Spojil sa s vplyvnými oligarchami, ktorí zbohatli za Mečiara. Podnikatelia, čo založili svoj biznismodel na obchodovaní so štátom, zainvestovali a vyplatilo sa. Vďaka túžbe byť na vrchole za každú cenu sa stal Fico ich vazalom a dlžníkom.

Mecenáši jeho strany pretlačili svojich ľudí do vlády, parlamentu aj strategických podnikov. Ich firmy ovládli zdravotníctvo, energetiku, dopravu, obranu či IT sektor. Biznis dokonca začali robiť samotní politici Smeru. Robili to bez škrupúľ, pretože sa mohli spoľahnúť na kľúčových ľudí vo vedení polície a prokuratúry. Správali sa, akoby boli navždy nedotknuteľní. Predstavitelia zlatej mládeže s veksláckymi spôsobmi, ktorí sa prezentovali ako ctihodní občania. V skutočnosti poznali len tri slová: peniaze, známosti a beztrestnosť.

Vo vzduchu však cítiť, že sa niečo zlomilo. Politická garnitúra, ktorá v koalícii s obchodníkmi v pozadí uniesla štát, si uvedomuje, že zašla priďaleko. Aj preto sa množia pokusy o diskreditáciu politických protivníkov a kritických novinárov. A eliminujú sa policajti a prokurátori, ktorí chceli poctivo vyšetriť podozrenia z konšpiračných bytov a luxusných rezidencií. Studená vojna za zmenila na otvorený spôsob boja. Bez zábran a pravidiel. Zdá sa, že niekomu ide o všetko.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
283549
Názov
Vlastnou hlavou - Ako predal Fico krajinu oligarch
Podnázov
Prvá kniha zo zákulisia Smeru
EAN/ISBN
9788081594410
Forma
Pevná
Autor
Marek Vagovič
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2016/12
Rozsah
248
Rozmer
135×205
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Vlastnou hlavou - Ako predal Fico krajinu oligarchom zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.