Prostonárodné slovenské rozprávky

Zväzok 1

Pavol Dobšinský

SVK Slovensky TATRAN2016/11

Kniha: Prostonárodné slovenské rozprávky - Zväzok 1 - Pavol Dobšinský
Katalógové číslo: 282252 viac »
Ušetríte až 7,24 € z bežnej ceny 24,90
A navyše získate 17 vernostných bodov
Séria kníh: Prostonárodné slovenské rozprávky
Prostonárodné slovenské rozprávky
Titul je zaradený v tejto sérii
17,66
Vyexpedujeme do 7 dní
U dodávateľa

Kniha: Prostonárodné slovenské rozprávky

Zväzok 1

Ťažko by sme si dnes vedeli predstaviť slovenskú literatúru bez Prostonárodných slovenských rozprávok. Vyrástli na nich celé generácie mladých čitateľov, podnecovali ich fantáziu a unášali ich do bájnych svetov.

Na ich základe vzniklo množstvo ilustrácií, prerozprávaní a prepracovaní, balet Popolvár pre najmladších divákov sa celé desaťročie drží na scéne a bábkari z nich čerpajú plnými priehrštiami. Jednou vetou, sú tu stále s nami.

Štúrovskí zberatelia sa rozbehli po celom Slovensku a zaznamenávali najrozmanitejšie žánre ľudovej slovesnosti, ktoré odrážali autentického ducha Slovákov, a tým aj legitimizovali ich národnostné snahy. Bolo to v časoch vrcholiaceho národného útlaku, keď rozprávky dokazovali a podčiarkovali existenciu slovenského národa a jeho tradičné kultúrne hodnoty. Navyše štúrovci videli v rozprávkach drahocenné poklady národnej poézie, ich krásu a veľkosť prirovnávali k rýdzemu zlatu.

Pri príležitosti 70. výročia vzniku vydavateľstva TATRAN sme sa rozhodli vydať kompletné trojzväzkové vydanie Prostonárodných slovenských rozprávok. Rozprávky, ktoré sme zaradili do prvého zväzku, vydali August Horislav Škultéty a Pavol Dobšinský v rokoch 1858 – 1861 v šiestich zošitoch. Popri rozprávkach fantastických, ktoré tvoria podstatnú časť, uverejnili zberatelia aj rozprávky satirické a realistické. Do zbierky sme zaradili tridsaťšesť rozprávok.

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
282252
Názov
Prostonárodné slovenské rozprávky
Podnázov
Zväzok 1
EAN/ISBN
9788022208192
Forma
Pevná, s prebalom
Autor
Pavol Dobšinský
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2016/11
Rozsah
432
Rozmer
170×240 mm
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
29%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Ján Málik
03.08.2020 14:41:26

najlepšie knihkupectvo v regióne aj počas koronakrízy boli prístupný.personál veľmi ústretoví.doporučujem širokej verejnosti.