Poézia kompozície obrazov Milana Laluhu / The Poetry of

Juraj Mojžíš2022/09 SVK slovensky

Kniha: Poézia kompozície obrazov Milana Laluhu / The Poetry of - Juraj Mojžíš
25,21
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 265898
Ušetríte až 3,79 € z bežnej ceny 29,00
A navyše získate 25 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

Tieto knihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia (FPU).AKTUALIZOVANÉ! Tento zoznam bol doplnený a aktuali… Zistiť viac...

Kniha: Poézia kompozície obrazov Milana Laluhu / The Poetry of

Prítomnosť diel slovenského moderného výtvarného umenia v stálej expozícii Galérie Nedbalka ponúka výbornú príležitosť venovať sa aj menej tradičnému, ale zato rovnako dôležitému pohľadu na dielo niektorého z autorov monograficky zastúpených v zbierkovom fonde galérie. Výstava Milana Laluhu a sprievodný knižný projekt predstavuje práve takúto príležitosť. Jednoducho povedané, je príležitosťou priblížiť tak trocha nezvyčajne kresliarske a maliarske dielo výrazného predstaviteľa generácie narodenej okolo roku 1930. Našťastie, v zbierke Galérie Nedbalka sa nachádzajú obrazy, ktoré veľmi dobre reprezentujú celú tvorbu Milana Laluhu od raných diel až po obrazy z posledných rokov jeho tvorby. Práve ich reprezentatívna kvalita nám vnukla myšlienku venovať sa prioritne výtvarnej skladbe a umelcom preferovaným kompozičným princípom. Keďže ide o výtvarné dielo inšpirované aj doslova prastarými zákonmi skrytej geometrie dlhého radu predkov pocézannovského vývinu moderného umenia, veríme, že voľba uhla pohľadu na poéziu kompozície obrazov Milana Laluhu má svoj význam.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
265898
Názov
Poézia kompozície obrazov Milana Laluhu / The Poet
EAN/ISBN
9788089784035
Forma
Viazaná
Autor
Juraj Mojžíš
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/09
Rozmer
235×285
Hmotnosť
0,86
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Poézia kompozície obrazov Milana Laluhu / The Poetry of zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.