Svetová Klára Jarunková

Viliam Marčok

Vydavateľstvo SSS2016/02 SVK Slovensky

Kniha: Svetová Klára Jarunková - Viliam Marčok
Katalógové číslo: 265716
Ušetríte až 1,33 € z bežnej ceny 6,90
A navyše získate 5 vernostných bodov
5,57
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Svetová Klára Jarunková

Profesor Viliam Marčok (1935 – 2013) sa okrem iného systematicky venoval aj tvorbe Kláry Jarunkovej, ktorú považoval za jedinečnú osobnosť slovenskej literatúry a zároveň poukazoval na jej svetovosť. K životu a tvorbe autorky publikoval mnohé hodnotiace štúdie a články, pripravoval dlhodobejšie skice k jej novému portrétu s osobitným zreteľom na analýzu Jarunkovej epického sveta ako permanentného prizývania k sebatvorbe. Všímal si a analyzoval i Jarunkovej vzťah k rozprávke, diskurzívnu významovosť a virtuozitu Jarunkovej epiky, ako aj jej vzťah k postmoderne. V pozostalosti zachované a doteraz nepublikované štúdie doplnené o niektoré jeho kľúčové články sú obsahom Marčokovej knihy Svetová Klára Jarunková (Spolok slovenských spisovateľov, 2015). Nepochybne budú dôstojným a vedecky významným prínosom k novému poznávaniu tvorby tejto spisovateľky aj pri príležitosti pripomínania 10. výročia jej úmrtia.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
265716
Názov
Svetová Klára Jarunková
EAN/ISBN
9788089727346
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Viliam Marčok
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2016/02
Rozsah
136
Rozmer
165×220 mm
Hmotnosť
0,34
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
19%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Svetová Klára Jarunková zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.