Slovenská vlastiveda IV

Nitrianska župa

Drahoslav Machala

Vydavateľstvo Matice slovenskej2013/04 SVK Slovensky

Kniha: Slovenská vlastiveda IV - Nitrianska župa - Drahoslav Machala
Katalógové číslo: 197599
Ušetríte až 2,70 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 12 vernostných bodov
12,20
Do Vianoc: ÁNO
Na dopyt
Skladom u dodávateľa

Kniha: Slovenská vlastiveda IV

Nitrianska župa

Vynikajúci spisovateľ vo veľkolepo koncipovanom projekte Slovenskej vlastivedy pútavo sprítomňuje najpozoruhodnejšie osobnosti a historické udalosti jednotlivých krajov Slovenska. Štvrtý zväzok, venovaný Nitrianskemu kraju, prináša fascinujúci pohľad na mestá, obce, prírodné pozoruhodnosti kraja, ktorého dejiny siahajú až do čias Veľkej Moravy. Nech prichádzate k mestu Nitra z akéhokoľvek smeru, prvé, čo vás ohromí, je majestátnosť starobylej Nitry. Najmä to, ako je zasadená do slovenskej prírody. Polohu mesta Nitra určujú vrch Zobor a rieka Nitra. Nitrianska župa je na juhu orámovaná dravým tokom Dunaja, do ktorého sa vlievajú tri slovenské rieky: Váh, Hron aj Ipeľ. Časť charakteru župy a ráz krajiny v Požitaví určuje rieka Žitava, ktorá pramení vo Veľkej Lehote. V povodí spomínaných životodarných riek sa rozložili Slováci, aby v úrodných krajoch ako roľníci dopestovali úrodu a v severnejších krajoch ako baníci hľadali v zemi poklady. Po nitrianskom vojvodstve a Veľkomoravskej ríši sa územie Slovenska začlenilo do Uhorského štátu. Mozaiku unikátnych informácií o dejinách a dejateľoch kraja dotvárajú úryvky diel a bohatý obrazový materiál – fotografie dobových dokumentov, portrétov, pamiatok a pod.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
197599
Názov
Slovenská vlastiveda IV
Podnázov
Nitrianska župa
EAN/ISBN
9788081280580
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Drahoslav Machala
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2013/04
Rozsah
316
Rozmer
220×310×25 mm
Hmotnosť
1,61
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Slovenská vlastiveda IV zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.