Efektívne bývanie + DVD

kolektív autorov

Eurostav2008/12 SVK Slovensky

Kniha: Efektívne bývanie + DVD - kolektív autorov
Katalógové číslo: 185161
15,62

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Efektívne bývanie + DVD

Publikácia ponúka zamyslenie sa nad doteraz bežne zaužívanými postupmi pri navrhovaní a výstavbe bývania a nad hľadaním efektívnejších riešení do budúcnosti. Komplexne rozoberá problematiku výstavby nízkoenergetických, resp. energeticky pasívnych domov, ktorá je v dnešnej dobe veľmi aktuálna a predstavuje reálnu cestu rozvoja stavebníctva. Dosiaľ pri navrhovaní i pri výstavbe dominovali investičné a projektové náklady, na ktorých sa architekti, projektanti, investori i budúci vlastníci domu snažili ušetriť. Riešenie, ktoré je oveľa lepšie a efektívnejšie, je navrhnúť dom na mieru, podľa špecifických a individuálnych potrieb budúceho užívateľa domu a zároveň navrhnúť aj energeticky efektívne a úsporné fungovanie domu s minimálnymi nákladmi pre maximálny úžitok. V knihe sa autori sústreďujú na osvetlenie postupov a prístupov k navrhovaniu efektívneho bývania, pričom na jednej strane uvádzajú širší rámec celej problematiky (filozofické východiská, faktor štyri, zelený urbanizmus, energetické krízy...), na druhej strane prinášajú konkrétne návrhy a opatrenia a uvádzajú ukážky a príklady aj z našej, ale najmä zo zahraničnej praxe z výstavby energeticky efektívnych domov, kde sa tejto problematike venujú už podstatne dlhšie a intenzívnejšie. Autori si všímajú nielen architektonické a energetické koncepty riešenia energeticky efektívnych domov, ale ponúkajú aj konkrétne príklady, pokiaľ ide o použitie materiálov, technológií a ďalších možných zdrojov šetrenia. Publikácia s množstvom farebných fotografií obsahuje najnovšie poznatky z tejto oblasti a podáva ich zrozumiteľným spôsobom. Môže byť inšpiráciou nielen pre budúcich stavebníkov, pre architektov a projektantov, ale i pre každého, komu leží na srdci okrem kvality vlastného bývania a možnosti efektívneho a perspektívneho zníženia nákladov na prevádzku vlastného bývania aj kvalita širšieho životného prostredia a jeho ochrana. OBSAH 1. O EFEKTÍVNOSTI (str. 9) 2. DOM, BYT, BÝVANIE (str. 35) 3. ENERGETICKY ÚSPORNÉ BÝVANIE (str. 67) 4. INŠPIRÁCIE (str. 99) 5. ALTERNATÍVNE MATERIÁLY A TECHNOLÓGIE (str. 133) 6. NENÁROČNÉ BÝVANIE (str. 153) 7. EKO ĎALEJ (str. 167) ZOZNAM LITERATÚRY (str. 172) PREZENTÁCIA VÝROBCOV A DODÁVATEĽOV MATERIÁLOV PRE NÍZKOENERGETICKÉ A PASÍVNE DOMY (str. 175)
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
185161
Názov
Efektívne bývanie + DVD
EAN/ISBN
9788089228164
Forma
Viazaná
Autor
kolektív autorov
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2008/12
Rozsah
232
Rozmer
155×215
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
8%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Efektívne bývanie + DVD zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.