Tajný vejár

Lisa See

SVK Slovensky TRIO PUBLISHING2011/04

Kniha: Tajný vejár - Lisa See
Katalógové číslo: 104563 viac »
Ušetríte až 1,92 € z bežnej ceny 11,90
A navyše získate 9 vernostných bodov
9,98
Vyexpedujeme do 7 dní
U dodávateľa

Kniha: Tajný vejár

Sugestívne rozprávanie osemdesiatročnej Ľalie, ktorá na sklonku svojho života rozpráva príbeh, ktorý v sebe dusila, kým hlavní aktéri jej rozprávania – v zmysle čínskych tradícií - neodídu z radov živých. A tak pred čitateľom defiluje život čínskych žien, kruto zošnurovaný tradíciou. Zoznamujeme sa so šesťročnou Ľaliou, druhou dcérou chudobného roľníka, ktorú v živote vzhľadom na chudobu svojich rodičov nečakajú ružové vyhliadky. A predsa: vďaka fyzickým danostiam - anatómii svojej nohy, ktorá sľubuje nádej na najmenšiu možnú nôžku, sa jej perspektíva radikálne zmení. Dohadzovačka jej dohodí laotchung, dvojníčku z bohatej rodiny, o akej Ľalia mohla len snívať. Dievčatá spolu prežívajú obväzovanie nôh, hraničiace takmer s rozsudkom smrti, každodenné radosti i starosti dospievania i výber ženíchov. Svoje osudy prežívajú v ženskej izbe, vykázané zo sveta mužov nielen psychicky, ale aj fyzicky. Ich zmrzačené nohy nevládajú niesť záťaž spojenú s chôdzou, z izby vychádzajú, len aby dozerali na domácnosť Snežnej Ruže sa pomaly, ale iste začína meniť. Lenže kým u Ľalie k lepšiemu, s jej laotchung Snežnou Ružou si osud zahrá krutú hru... Aké má možnosti žena bez vena, bez praktických skúseností z vedenia domácnosti, s krutou svokrou, ktorej je vystavená napospas, a drsným manželom? Ako to dievčatá zvládnu, vydrží ich vzťah, ktorý je podľa čínskych tradícií silnejší ako vzťah k manželovi? Ako sa Ľalia zhostí svojej roly váženej manželky a naopak, ku komu sa bude Snežná Ruža utiekať vo chvíľach, keď jej bude ťažko...? Lisa See napísala plnokrvný román plný drámy, ktorý sa číta jedným dychom.
Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
104563
Názov
Tajný vejár
EAN/ISBN
9788096944477
Autor
Lisa See
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2011/04
Rozsah
320
Rozmer
130×196×33
Hmotnosť
0,46
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
5.0 z 5.0
5
100.0%
(1)
4
0%
(0)
3
0%
(0)
2
0%
(0)
1
0%
(0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

egyptika 5 z 5
11.07.2013 18:32:23

táto kniha predstavuje veľmi pôsobivý opis života v Starej Číne... ústrednou témou je vzťah priateliek na život a na smrť - laotchung - Ľalie a Snežnej ruže... jedna pochádza z chudobných pomerov, druhá zo vznešenejšej rodiny... tento príbeh rozpráva Ľalia ako stará žena, ktorá prežila toho v živote veľa... sú tu zobrazené staré čínske tradície - obväzovanie nôh malým dievčatkám, aby sa dobre vydali, svadobné tradície, ale hlavne tajné ženské písmo.... práve to v komunikácii využívajú malé dievčatká - Ľalia a Snežná ruža... obe sa vydajú, ale do rôznych rodín (jedna do lepšej, druhá do podradnejšej), prežívajú svoje životné strasti, aj radosti, dokonca vojnu. Vytrvá ich priateľstvo napriek nerovným pomerom a tragédiám? Táto kniha sa určite oplatí prečítať, aj keď niektoré pasáže sú ako sám život, ktorý je niekedy krutý.