Tajomstvá zámku Ashmore

© Literama.sk, 8.7.2022

Medzi povinnosťou a srdcom stojí jediné rozhodnutie. ťastie sa zdá nedosiahnuteľné, no niekedy ho človek nájde na tých najnečakanejších miestach.

Publikované 8.7.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Najnovší titul Cynthie Harrod-Eaglesovej sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón. Mohli by ste očakávať, že bude tento román prvoplánovo zameraný len na romancu medzi hlavnými postavami – Gilesom, Ninou a Kitty, no opak je pravdou.

Zatiaľ čo intímne scény opisuje autorka len veľmi nesmelo a okrajovo, dôraz skôr kladie na budovanie hĺbky jednotlivých postáv, a neopomína ani významné historické udalosti. Prekvapilo ma napríklad vysvetlenie volebného práva, ktoré v minulosti nebolo priznané ženám – vraj pre drsnoť a krutosť politiky, ktorá je v rozpore s nežnosťou žien. V neposlednom rade zobrazujú Tajomstvá zámku Ashmore aj prierez spoločenskými vrstvami, a poskytujú tak ucelený obraz o vtedajšej histórii Anglicka. Netreba očakávať, že knihu „zhltnete“ za dva či tri dni. Miestami môže byť totiž náročná na porozumenie a môže sa vám tiež stať, že sa budete musieť vrátiť späť. Ak jej však dáte šancu, odmení vás pútavou akciou a kvalitnou zápletkou.

Copyright © 2022, Dominik

Publikované 8.7.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Tajomstvá zámku Ashmore - Medzi povinnosťou a srdcom stojí jediné rozhodnutie - 1. vydanie - Cynthia Harrod-Eaglesová

Tajomstvá zámku Ashmore Medzi povinnosťou a srdcom stojí jediné rozhodnutie

SVK Slovensky 2022/04Cynthia Harrod-EaglesováIKARHistorické

Skladom u dodávateľa

4.0 z 5.0
14,13