Varenie bez výhovoriek

© Literama.sk, 14.4.2022

Svetoznámy kuchár Joshua Weissman má na svojom YouTube kanáli viac ako 6 miliónov odberateľov. Slovenskí milovníci kvalitného jedla môžu konečne začať variť podľa jeho rád vďaka novej kuchárskej knihe Varenie bez výhovoriek.

Publikované 14.4.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Americký kuchár Joshua Weissman nie je zástancom rýchleho občerstvenia ani polotovarov. Vie, že ak si chcete dať hamburger či sendvič, je najlepšie si ho pripraviť doma, a navyše z čerstvých surovín. Je profesionálnym kuchárom s originálnym zmyslom pre humor. Svojou jedinečnou knihou Varenie bez výhovoriek vám odovzdá jednoduché, ale pravdivé posolstvo: Pripraviť skvelé jedlo nejaký čas trvá. Jeho kuchárska kniha je preto rozdelená na dve časti...

V prvej časti dáva Joshua svojim čitateľom tipy a návody, ako si pripraviť takzvaný základ – základné ingrediencie na prípravu jedál. Z nich potom môžete začať variť a pripravovať zložitejšie pokrmy. Kniha vás prevedie všetkými jedlami dňa, od raňajkových receptov, cez hlavné jedlá, šaláty, dresingy, majonézy, syry, cestoviny, mäsové jedlá, ryby, až po dezerty.

Nenechajte si jeho rady ujsť a naučte sa variť zdravo, s humorom a bez výhovoriek.

O knihe

Hoci väčšina z nás preferuje jedlá, ktoré sú nenáročné na prípravu a na suroviny, Joshua sa modernému spôsobu varenia a stravovania stavia na odpor: „Mohli by sme, prosím, prestať s prívalom jedál, ktoré sú hotové za 2,3 sekundy a ktoré potrebujú len 1 ingredienciu? Chápem... sme zaneprázdnení. Ale zamerajme sa na to, že dokonale pripravené hamburgery nerastú na stromoch.“

Už dávno sme totiž zvyknutí na to, že mnohé z jedál si nepripravujeme sami, ale kupujeme, a presne tým sa okrádame o vzácne kulinárske zážitky. Ak si chceme jedlo naozaj naplno vychutnať, mali by sme si všetko pripravovať doma a nehľadať skratky. 

Táto kniha vás bez akejkoľvek hanby, ľútosti či výhovoriek naučí, ako na to. Nájdete v nej viac než 100 výborných receptov na polievky, mäso, ryby, šaláty či dezerty, ale aj rôzne praktické skúsenosti autora a jeho skvelé žartíky. Mnoho z receptov nájdete i na jeho kanáli na YouTube.

Ak máte radi poctivo pripravené jedlá a chcete mať nad nimi kontrolu od úplného začiatku až do konca, ak vás rýchle občerstvenie už unavuje a ste sklamaní zo superrýchlych a superjednoduchých kuchárskych kníh, potom je Varenie bez výhovoriek určené práve vám.

Z anglického originálu Joshua Weissman: An Unapologetic Cookbook preložila Romana Švecová.

(Zdroj: tlačová správa - Mgr. Lucia Čarná, PR manažérka IKAR)

Publikované 14.4.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Varenie bez výhovoriek - 1. vydanie - Joshua Weissman

Varenie bez výhovoriek

SVK Slovensky 2022/04Joshua WeissmanPrírodaNápoje a koktaily

Skladom u dodávateľa

22,14