Ozveny medzi kameňmi - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

Ozveny medzi kameňmi

Ozveny medzi kameňmi

© Literama.sk, 25.8.2020

Odhodlanosť nájsť spravodlivosť za každú cenu! Príbeh plný záhad, ktorý je tvorený dvoma dejovými líniami nabitými vzrušujúcim napätím.

Americká spisovateľka Jaime Jo Wrightová je úžasná rozprávačka. Jej knihy sú nabité napätím od prvej po poslednú stránku. Strhujúci dej, romantika, spletité zápletky, nečakané prekvapenia, skvelo vykreslené postavy, dve dejové línie: minulosť prepletená s prítomnosťou. To sú hlavné charakteristiky jej románov: Tajomstvo domu na Foster Hille (2018), Kliatba Misty Wayfairovej (2019), Zúčtovanie pri Gossamerskom rybníku (2020). Naposledy u nás vyšiel román Ozveny medzi kameňmi (júl 2020).

Tento najnovší román Ozveny medzi kameňmi určite nesklame čitateľky a čitateľov obľubujúcich príbehy plné záhad. Dve dejové línie: Mill Creek, Wisconsin, rok 1946 a súčasnosť. Dve ústredné ženské postavy: Imogene Graysonová a Aggie Dunkirková.

V prvej kapitole sa ocitneme v roku 1946 a zoznámime s Imogene. Je skoré ráno a ona rezko kráča do práce. Ranné lúče slnka žiaria sýtymi odtieňmi červenej a oranžovej. Červená farba je farbou krásy, radosti a vzrušenia. Tak to Imogene cíti. No červená farba je aj farbou smrti. Krvi. Imogene pracuje v salóne krásy a sníva o tom, že raz bude mať svoj vlastný salón. Jej sen sa však rozplynie, keď jedného dňa, podvečer, po návrate domov z práce, nájde v podkroví zavraždenú svoju sestru. Zamestná sa v miestnej továrni a rozhodne sa nájsť vraha a vykonať spravodlivosť. Za každú cenu. V druhej kapitole je nám predstavená Aggie a ocitáme sa v súčasnosti. To isté miesto, ale o desiatky rokov neskôr. Do mestečka Mill Creek prichádza Aggie po strate zamestnania. Útočisko nachádza u svojej starkej. Nájde si prácu sekretárky a pomáha obnoviť historickú časť zaplaveného cintorína. Spolu s tajomným a príťažlivým archeológom narazia na zločin, ktorý nemal byť nikdy odhalený.

Autorka bravúrne prepojila minulosť s prítomnosťou, záhady s romantikou, sily dobra a zla. Skvelo opisuje spletité vzťahy v malom mestečku. Desaťročia starý prípad vraždy zblíži starú matku s vnučkou. Imogene aj Aggie bojujú so smútkom, dúfajú, že ak pochopia, čo sa naozaj stalo, podarí sa im nájsť spravodlivosť.

Silný emotívny príbeh s hlbokými myšlienkami.

Odporúčame prečítať.

Publikované 25.8.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Ozveny medzi kameňmi

Ozveny medzi kameňmi

Kúpiť
11,46