Nevidený - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

Nevidený

Nevidený

© Literama.sk, 15.7.2020

Blížia sa prázdniny a turistická sezóna, ale letná idylka je narušená záhadnými vraždami.

Helen s Perom sa vybrali zo Štokholmu na ostrov Gotland. Helen odtiaľ pochádzala a vlastnila tam víkendový dom. Stretli sa tu aj s pár priateľmi a spravili si večierok, ktorý skončil žiarlivostnou scénou Pera, ktorý Helen aj udrel. Všetci sa rozišli. Ráno sa Helen so svojim verným psom vybrala na pláž utriediť si myšlienky. Nad morom a plážou visela hustá hmla, ale Helen sa vybrala pozdĺž mora. Už sa vracala späť, keď zistila, že pes nie je pri nej. Zavolala na neho, ale neukázal sa. To sa mu nestávalo. Vybrala sa ho hľadať, kričala jeho meno a zrazu ju prenikol pocit, že v tej hmle niekto pri nej blízko stojí.

Po obede sa na prechádzku vybral aj starší pán. Práve on našiel najskôr odťatú labku psa a potom aj jeho mŕtvolu. A neďaleko neho aj mŕtvolu mladej, nahej ženy, ktorá mala v ústach napchaté nohavičky.

Tu začína príbeh vyšetrovania vraždy, ktorú vedie Anders Knutas. Celkom zaujímavá postava. Samozrejme ako prvé padne podozrenie na Pera a keď sa nájde aj vražedná zbraň – sekera s jeho odtlačkami, veria že páchateľa majú. Ale pribudne ďalšia mŕtvola, ktorá má v ústach nohavičky. Ostrov Gotland, ktorý je tesne pred letnou turistickou sezónou, ovládne strach. Kto je vrah? Vyšetrovanie sa rozbieha na ostrove, aj na pevnine. Hľadajú spojitosť medzi obeťami. Vražda je vždy dobré sústo pre novinárov. Medzi nich patrí aj Johan Berg, ktorému niekto do telefónu poskytuje informácie o vraždách, ktoré vyšetrovatelia nechcú tlači poskytnúť. Pricestuje na ostrov a chce sa dostať k informáciám o prvej obeti cez jej najlepšiu kamarátku, ktorej vražda Helen obrátila život naruby. Všetko sa ale komplikuje a zamotáva. Aj vzťahy. Polícia horúčkovito pátra po spojitosti medzi ženami. A to nevie, že ďalšia je v ohrození. Stihnú ju zachrániť a odhalia vraha včas?

Zaujímavý príbeh, celkom dobre napísaný. Odporúčam prečítať.

Copyright 2020 © Božena Hideghétiová

Publikované 15.7.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Nevidený

Nevidený

Kúpiť
11,42
Knihy z kategórie Krimi a detektívky

Krimi a detektívky kategória

Kategória