Vo mne zbúraný chrám

Milan Richter

MILANIUM2002 SVK Slovensky

Kniha: Vo mne zbúraný chrám - Milan Richter
Katalógové číslo: 91387
Ušetríte až 2,27 € z bežnej ceny 5,27
A navyše získate 3 vernostné body
3,00
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Vo mne zbúraný chrám

33 básní v slovenčine a 18 básni v nemeckom alebo anglickom preklade spájajú témy židovský osud a holokaust. Ako v predslove píše popredná česká poetka Jana Štroblová, „Richter je básník, spontánně reagující i na sebenepatrnější podněty zvenčí. Schopností bezprostředních reakcí a snahou dodat obecnější platnosti i zážitkům nejsubjektivnějším pripomene tu a tam našeho již nežijícího Miroslava Holuba. U obou je všudepřítomná hořká, až nemilosrdná ironie a kritičnost k jakýmkoli iluzím, ať už osobním či společenským. Holub však měl aspoň jednu víru, a to víru ve všemocnost vědy. Takovou víru Richter nehlásá. Ke všeobsáhlé skepsi ho opravňuje i paměť krve, zadřená tříska židovské zkušenosti (...), jaká snad co do síly tragického prožitku nemá v současné poezii obdobu.“
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
91387
Názov
Vo mne zbúraný chrám
EAN/ISBN
9788096870455
Autor
Milan Richter
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2002
Rozsah
76
Rozmer
165×245×10
Hmotnosť
0,19
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
43%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Vo mne zbúraný chrám zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.