The Slovak Karst - Slovenský kras (8)

Kniha: The Slovak Karst - Slovenský kras (8) - Daniel Kollár, Vladimír Mucha
Katalógové číslo: 86260
7,86

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: The Slovak Karst - Slovenský kras (8)

V poradí ôsmym titulom edície S batohom po Slovensku je Slovenský kras – Horný Gemer (č. 8). Turistické trasy opísané v tejto publikácii smerujú na južné rozhranie stredného a východného Slovenska. Podstatnú časť územia zaberá Slovenský kras, ktorý predstavuje najdokonalejšie vyvinuté krasové územie na Slovensku s bohato zastúpenými povrchovými a podzemnými krasovými javmi. Nachádza sa tu asi 400 jaskýň a priepastí, z ktorých dvanásť zaradili do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Obsah turistického sprievodcu tvorí 40 peších turistických trás, z ktorých väčšina vedie planinami Slovenského krasu ako aj k najatraktívnejším cieľom ako sú Gombasecká, Krásnohorská, Ochtinská aragonitová jaskyňa, jaskyňa Domica, Zádielska tiesňava či Turniansky hrad. Ostatné trasy patria do južnej (gemerskej) časti Volovských vrchov, Stolických vrchov, Muránskej planiny a Revúckej vrchoviny. Výrezy turistických máp spolu s výškovým profilom a s priebehom jednotlivých trás dopĺňajú základný text, nechýbajú ani register najvýznamnejších turistických bodov a praktické informácie. Verzia v anglickom jazyku.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
86260
Názov
The Slovak Karst - Slovenský kras (8)
EAN/ISBN
9788088975649
Autor
Daniel Kollár, Vladimír Mucha
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2004
Rozsah
160
Rozmer
115×165
Hmotnosť
0,19
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
12%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
The Slovak Karst - Slovenský kras (8) zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.