Dary

Kroniky západného pobrežia I.

Ursula K. Le GuinSLOVART2007/09 SVK slovensky

Kniha: Dary - Kroniky západného pobrežia I. - Ursula K. Le Guin
Katalógové číslo: 60149
Séria kníh: Kroniky Západného pobrežia
Kroniky Západného pobrežia
Titul je zaradený v tejto sérii

Kniha: Dary

Kroniky západného pobrežia I.

Chlapec Orrek a dievča Gry patria k obyvateľom vrchoviny. Orrekov aj Gryin rod majú dary - schopnosti, ktoré sa vymykajú bežným ľudským schopnostiam. Takýto dar majú iba niektorí členovia rodu - a tí sa stávajú jeho ochrancom. Dary totiž slúžia na obranu pred útokmi ostatných rodov. Orrek aj Gry sa však postupne dostanú na okraj svojich rodov a svoje dary, ktoré sa stanú nástrojom skazy.

Ďalšie dve pokračovania dobrodružnej trilógie Hlasy a Sily, by mali výjsť v roku 2008.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
60149
Názov
Dary
Podnázov
Kroniky západného pobrežia I.
EAN/ISBN
9788080853303
Forma
Tvrdá
Autor
Ursula K. Le Guin
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2007/09
Edícia
Fantastika
Rozsah
168
Rozmer
130×200×25
Hmotnosť
0,29
Stav
Nedostupné
Zľava
0%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
4.0 z 5.0
5
0%
(0)
4
100.0%
(1)
3
0%
(0)
2
0%
(0)
1
0%
(0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Syslia mater 4 z 5
23.07.2014 23:10:36

Ten, kto písal úvodný popis k tejto knižke tu na stránke mierne dezinformoval, zrejme s účelom pritiahnuť čo najviac potencionálnych kupcov-čitateľov, preto treba čo-to uviesť na pravú mieru: áno Orrekov rod má po meči dar skutočne smrtiaci, lenže on zdedil skôr pamäť a umenie rozprávača príbehov po svojej mame z Nížin.... a Gry je privolávačka, vie privolať zver, čo jej na obranu rodu veľmi nepomôže, leda pri love... no a viac už neprezradím, prečítajte si sami. :-) Kniha je dosť ponurá, miestami až depresívna, predobrazom Výšin bola škótska Vysočina (Highlands) a autorka ťažký život, jej obyvateľov a ich a snahu prežiť tu vykreslila skutočne majstrovsky. Škoda toho abruptného, rýchleho konca, ale zrejme to bol autorský zámer. Dobrá rada na záver: ak nasledujúce dva diely ešte nemáte, kúpte si ich, v každom z nich sa Orrek a Gry objavia v inom období svojho života, a zaručene knižky nepustíte z rúk, kým ich nedočítate do konca.