Radoro Daro Slavo (s venovamím a podpisom autorky)

Jedna plus osem kúzelných rozprávok

Radoslava Horváthová

Goodad2023/12 SVK Slovensky

kniha: Radoro Daro Slavo (s venovamím a podpisom autorky) - Jedna plus osem kúzelných rozprávok - Radoslava Horváthová
Katalógové číslo: 488308
Ušetríte až 3,43 € z bežnej ceny 23,40
A navyše získate 19 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Čítame pre radosť: 7-10 rokov

Čítame pre radosť: 7-10 rokov

Zoznam odporúčaných kníh rozvojového projektu Čítame pre radosť - Najlepšie knihy pre deti, vek 7-10 rokovCieľom rozvojo… Zistiť viac...
Kolekcia titulov: Čítame pre radosť A1

Čítame pre radosť A1

Balík kníh "A1" pre projekt Čítame pre radosť pre predprimárny stupeň v hodnote 250 Eur. Stačí už len "ho… Zistiť viac...
Kolekcia titulov: Čítame pre radosť B1

Čítame pre radosť B1

Balík kníh "B1" pre projekt Čítame pre radosť pre 1. stupeň ZŠ v hodnote 250 Eur. Stačí už len "hodiť&quo… Zistiť viac...

Rozvojový projekt „Čítame pre radosť“

Cieľom rozvojového projektu „Čítame pre radosť“ je zriadiť alebo doplniť triedne knižnice v triedach materských škôl pre… Zistiť viac...
19,97
Skladom. Vyexpedujeme obratom.
Skladom u nás

kniha: Radoro Daro Slavo (s venovamím a podpisom autorky)

Jedna plus osem kúzelných rozprávok

Čo dá knižka deťom?

  • stotožnenie detí s postavou a nájdenie sa v príbehoch
  • poučenie detí prostredníctvom iniciačných príbehov
  • odhalenie stratégií detského odporu a poskytnutie láskyplných komunikačných vzorov pre rodičov
  • stretnutie so širokou škálou životných situácií a pocitov

  • inšpirovanie k otvorenej komunikácii dieťaťa a rodiča pomocou tematických otázok na konci každej rozprávky
Ako pracovať s detským vzdorom?

Viete, čo povedať dieťaťu, keď prežíva strachy alebo je sklamané? Ako ho povzbudiť, aby sa nevzdávalo?

Nikto nás neučil, ako správne reagovať v krízových situáciách s deťmi, nikto nám nedal návod, ako ustáť konfliktné chvíle. Niečo tušíme, že je správne, ale ruku na srdce, často si nie sme istí a čakáme, ako náš postoj voči dieťaťu dopadne. Niekedy sa nám konflikt podarí zvládnuť, no často sa situácia opakuje alebo stupňuje, a tak sa len snažíme pri dieťati prežiť.

Táto kniha prináša účinný nástroj na zamyslenie nad životnými situáciami a otvára možnosť porozprávať sa s dieťaťom o tom, ako by mohlo riešiť svoje problémy bez konfliktu.

Dajme deťom šancu byť lepšie pripravené na život, ako sme boli my sami

Otvorte si túto plne ilustrovanú rozprávkovú knihu inšpirovanú ľudovou slovesnosťou. Na viac ako osemdesiatich stranách nájdete 1+8 kúzelných rozprávok, ktoré malým i veľkým čitateľom prinesú potešenie, poučenie i dotyk s krásnom. S vašou podporou chceme vydať knihu, ktorá má ambíciu dotknúť sa detskej duše, podržať ju a poláskať, a tiež sa stať inšpiratívnou príručkou vedomého rodičovstva.

Jemne a bez konfliktu hovorme s deťmi

Keby som toto vedela ako malé dieťa, nemusela by som objavovať, čo je dávno objavené.

Otvorte si túto knihu a otvoríte si s ňou kopec ďalších vecí.

Svet, ktorý má odpovede

V knihe nájdete príbehy, ktoré jazykom blízkym ľudovej rozprávke predstavujú rozličné témy - strach, krivdu a hnev, lenivosť, srdce zamrznuté smútkom, sebaodmietnutím a nekomunikovaním, utopenie v nerealite, stratenie v živote i nájdenie toho, čo je dôležité a hodnotné.

Kniha vás zavedie na miesta, v ktorých ešte stále dobro víťazí nad zlom. Prečo sa to môže diať? Tým tajomstvom je, že nič nie je zadarmo. Hrdinovia sa učia počas príbehu, prechádzajú zmúdrením a ich život sa zlepší až potom, keď prekročia svoju komfortnú zónu. Do autorských textov sme vložili kúsok etikoterapie, psychológie a návodov, ako pracovať s detským odporom.

Radka Horváthová: "S hrdosťou mamy túto knihu posielam do sveta, k vám, a budem tomuto svojmu dieťaťu držať palce, aby sa mu v živote darilo a aby dokázalo odovzdať svoje dary všade tam, kde je to potrebné."


Máme pre vás pár dokumentov, ktoré nám poskytol vydavateľ. Najčastejšie to býva obsah knihy, ukážková kapitola, alebo úryvok z titulu.

Úryvok z obsahu knihy ...

Rozprávka prvá

O piatich strašidlách

Za dávnych vekov uprostred jednej ďalekej krajiny stál kráľovský zámok. Zdalo sa, že bol celý vystavaný z čiernych kameňov a obohnaný čiernymi múrmi. Len strechu mal zlatú. A nad tou zlatou strechou visel veľký lampáš. Zámok bol tichý, ponurný a za tmy sa v ňom nikdy nesvietilo. Kráľovské záhrady boli celkom spustnuté. Žiadne kvietky ste v nich nenašli. Žiadneho vtáčka ste nazačuli trilkovať. Stromy boli bez listov. Zdalo sa, že aj slniečko sa tomu zámku vyhýbalo, pretože ten veľký lampáš nad ním vydával jasnejšiu a jagavejšiu žiaru ako ono samo. Čas od času, za temných nocí, nad zámkom prebleslo jasné svetlo. Na kratučký okamih sa rozžiarilo, rozligotalo zlatú strechu a stratilo sa v tme.

Ľudia sa vtedy veľmi báli. Nikto živý sa do zámku neodvážil vstúpiť. Ba naopak. ľudia zistili, že čím bližšie pri zámku boli, tým väčšiu ťažobu na svojich pleciach cítili. Aj preto sa začali zámku i jeho okoliu vyhýbať. Postupne i domce okolo zámku spustli. A čím viac sa ľudia zámku a jeho okoliu vyhýbali, tým viac ten tmavol a tým menej svetla bolo v celej krajine.

Pýtate sa, milí moji, prečo krajina postupne temnela?

Podrobnejšie info
Katalógové číslo
488308
Názov
Radoro Daro Slavo (s venovamím a podpisom autorky)
Podnázov
Jedna plus osem kúzelných rozprávok
EAN/ISBN
9788057049364
Forma
pevná
Autor
Radoslava Horváthová
Druh tovaru
kniha
Rok vydania
2023/12
Rozsah
84
Rozmer
218x302x10
Hmotnosť
0,59
Stav
Skladom u nás
Dostupnosť
Skladom. Vyexpedujeme obratom.
Sadzba DPH
10%
Zľava
15%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Radoro Daro Slavo (s venovamím a podpisom autorky) zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.