Epitaf krásnej cárice

Ján Podmanický

SVK Slovensky Vydavateľstvo SSS2023/11

Kniha: Epitaf krásnej cárice - 1. vydanie - Ján Podmanický
Katalógové číslo: 487413 viac »
Ušetríte až 2,34 € z bežnej ceny 12,90
A navyše získate 10 vernostných bodov
10,56
Vyexpedujeme do 7 dní
U dodávateľa

Kniha: Epitaf krásnej cárice

Najnovšia próza Jána Podmanického Epitaf krásnej cárice, rovnako ako dve predošlé: Muž, ktorý sadil knihy a Prorokov hriech, sa odohráva na Kysuciach. Do tohto drsného i čarokrásneho kraja prichádza majiteľ významnej farmaceutickej firmy, aby tu urobil svoj životný obchod. V ceste mu však stojí zvláštny starec, ktorý má na život a jeho zmysel úplne iný pohľad. V napätí medzi týmito dvoma mužmi s rozličnou životnou filozofiou sa odohráva pútavý zápas, ktorý nie je len o obyčajnom obchode.

,, Romány Jána Podmanického sa vyznačujú tajomstvom a priezračnosťou. Táto zvláštna kombinácia určuje aj typ, charakter tvorby a písanie tohto mimoriadne významného autora. Zdôraznenie významu jeho diela nie je floskulou a nie lichôtkou. Ide o zdôraznenie existenciálneho momentu jeho próz, čiže, tak ako sa zdôrazňuje význam zdravej výživy pre fyzický organizmus a existenciu človeka, tak sú pre kultúru a duchovný svet záchranné a dôležité jeho texty. Jeho knihy by mali vychádzať vo všetkých jazykoch, pretože riešia univerzálne problémy možností existencie alebo zániku. Jeho riešenia sú pritom celkom jednoduché, zrozumiteľné, a tým aj nádejné. Apokalypsa sa tu nekoná, ešte nie, a ponúka sa na ňu liek, ak si vieme priznať, že sme chorí.“

Mária Bátorová

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
487413
Názov
Epitaf krásnej cárice
EAN/ISBN
9788082022288
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Poznámka
1. vydanie
Autor
Ján Podmanický
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023/11
Rozsah
204
Rozmer
125×185 mm
Hmotnosť
0,30
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Epitaf krásnej cárice zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.