Nezhasínaj!

Dixit2023/11 SVK Slovensky

Kniha: Nezhasínaj!
folkhororových príbehov inšpirovaných poverovými rozprávaniami a slovanskou démonológiou
Katalógové číslo: 485264
Ušetríte až 2,89 € z bežnej ceny 15,95
A navyše získate 13 vernostných bodov
13,06
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Nezhasínaj!

Za siedmimi horami, za siedmimi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial, žili tvory tajomné, diali sa veci záhadné… Takto by začínali príbehy, ktoré so skutočným svetom nemajú nič spoločné, avšak nasledujúce udalosti sa naozaj stali. Len na nejaký čas upadli do zabudnutia…

Kniha Nezhasínaj! je antológiou 13 folkhororových príbehov inšpirovaných poverovými rozprávaniami a slovanskou démonológiou, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika. Doplnené sú sugestívnymi ilustráciami od Petra Hricáka.

Poviedky vychádzajú z epizód podcastu Nezhasínaj! – mystery podcastu # 1 na Slovensku – a skúmajú hranice medzi mágiou a realitou, medzi fantáziou, klamstvom i sebaklamom.

Príbehy spája subžáner folklórneho hororu, dynamický storytelling a ambícia priblížiť postavy z tradičnej démonologie a folklórnych rozprávok mladšiemu publiku. Zároveň je každá z poviedok iná, niektoré využívajú moderný civilný jazyk, iné zas využívajú starobylú lexiku a prácu s archaizmami, prácu s motívmi inakosti, alebo skúmajú postavenie ženy začiatkom 20. storočia.

Každá z poviedok je umiestená do iného časopriestoru /slovenský vidiek, Bratislava, Kysuce, Gemer, Prešporok, české regióny, Rakúsko-Uhorsko, Prvá republika/ ale všetky sú bohato dotované naratívnym folklórom, prácou s etnografickým materiálom a historickými reáliami, viaceré vychádzajú z reálnych historických udalostí a postáv, memorátov a terénnych antropologických výskumov, ale každá z nich prešla beletrizáciou a premenou na svojbytné literárne dielo.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
485264
Názov
Nezhasínaj!
EAN/ISBN
9788089662555
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023/11
Rozsah
240
Rozmer
140×200 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Nezhasínaj! zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.