Najstaršie slovanské báje, legendy a povesti

Kniha: Najstaršie slovanské báje, legendy a povesti - 1. vydanie - Peter Vrlík
Katalógové číslo: 485208
Ušetríte až 2,25 € z bežnej ceny 15,90
A navyše získate 13 vernostných bodov
13,65
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Najstaršie slovanské báje, legendy a povesti

V rozprávaniach autor približuje skutočné miesta, dejinné osobnosti, ako aj udalosti, ktoré sa stali kedysi veľmi dávno. Ľudská pamäť nemá dlhé trvanie, rýchlo sa tratí, prípadne zostávajú len úlomky spomienok. Vždy sa však našli rozprávači, ktorí chodili od hradiska do hradiska, od dediny do dediny, od mesta do ďalšieho mesta a rozprávali alebo spievali o dávnych vekoch, o dávnej histórii Slovanov. Rozprávači mali svojich nasledovníkov a tí si do svojich príbehov pridávali nové činy, postavy a bytosti niekedy nadprirodzené, a tak sa príbehy zo slovanskej minulosti obohacovali o nové prvky. Slovanských národov je veľa a každý z nich si uchováva svoje duchovné dedičstvo, kam patria aj jeho báje, legendy a povesti. Načrel trochu do slovanskej truhlice s bohatstvom, v ktorom sú zachytené príbehy z dávnej minulosti a v tejto publikácie niektoré z nich, milí čitatelia, s hrdosťou, že je Slovan, predkladá.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
485208
Názov
Najstaršie slovanské báje, legendy a povesti
EAN/ISBN
9788081283024
Forma
Pevná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Peter Vrlík
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2024/02
Rozsah
180
Rozmer
165×235
Hmotnosť
0,52
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
14%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Najstaršie slovanské báje, legendy a povesti zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.