Adoptuj si svojho intelektuála

Komentáre a glosy k snahe konzumentov moci opiť voliča, tentoraz aj s unikátnymi metabilboardmi Pavla Demeša

Silvester Lavrík

Dixit2023/09 SVK Slovensky

Kniha: Adoptuj si svojho intelektuála - Komentáre a glosy k snahe konzumentov moci opiť voliča, tentoraz aj s unikátnymi metabilboardmi Pavla Demeša - 1. vydanie - Silvester Lavrík
Katalógové číslo: 480034
Ušetríte až 3,24 € z bežnej ceny 17,90
A navyše získate 14 vernostných bodov
14,66
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Adoptuj si svojho intelektuála

Komentáre a glosy k snahe konzumentov moci opiť voliča, tentoraz aj s unikátnymi metabilboardmi Pavla Demeša

Výber štyridsaťjeden najlepších esejí Silvestra Lavríka publikovaných počas uplynulých trinástich rokov v denníku SME a Denníku N zachytáva naliehavé a spoločensky významné témy. Mnohé z nich sú aktuálne aj dnes, iné sú spojené s rozhodujúcimi udalosťami v našich moderných dejinách, ku ktorým sa oplatí stále vracať. Aj teraz, pred predčasnými parlamentnými voľbami je príležitosť znovu pripomenúť si politikov a hlavne ich opakované sľuby o prosperita, slušnosti, spravodlivosti, vyšších dôchodkoch či podpore zdravotníctva, školstva či kultúry, ktoré zostali nenaplnené.

Medzi esejami Silvester Lavrík čitateľovi v zamysleniach vysielaných v slovenskom rozhlase prezrádza prečo píše. Prečo odkrýva škaredé javy v našej minulosti a ich prežívania do súčasnosti. Verí, že pomenúvaním stále silného sklonu ľudí na Slovensku vzývať autoritárskych vodcov od Tisa cez Mečiara, Fica až k Putinovi nastavuje krivé zrkadlo, ktoré môže byť cestou k náprave spoločnosti.

Texty sú doplnené unikátnymi metabilbordmi Pavla Demeša, diplomata a intelektuála, ktorý dlhé roky dokazuje, že mu na stave našej historickej pamäte záleží. To, čo on pre naše spoločenské vedomie podniká so svojím fotoaparátom vo voľných chvíľach už dve desaťročia, svedčí nielen o úsilí nepodľahnúť demagógii bezobsažnej politiky, ale jeho fotografie kombinácií politických a komerčných bilbordov či dopravných značení majú v sebe aj skrytý pôvab nechceného, silu paradoxu a sýty a inteligentný humor.

Kniha je venovaná každému, kto nad Slovenskom nezlomil palicu, ani ju nezobral do ruky, aby ju roztancoval na chrbtoch protagonistov esejí a fotografií, hoci by si to stokrát zaslúžili.

Ilustrácia na obálke: Matúš Vizár

POVEDALI O KNIHE

Minulosť sa minula už minule... Budúcnosť sa mieša s prítomnosťou a čas letiaci ako šíp sa nie a nie podobať na banán letiaci ako ovocie. Zdá sa vám to nezrozumiteľné? Tak si prečítajte komentáre Silvestra Lavríka, tam je všetko jasné, aj keď píše o prítomnom každodennom živote a komentuje pritom prešľapy a klamstvá tej časti populácie, ktorá si osvojuje právo byť drvivou väčšinou, aj keď nie je ani väčšinou, a už vôbec nie drvivou...

Ak si budete čítať jeho texty, spomeňte si, čo ste si mysleli v minulosti a čo si myslíte teraz, máte to všetko pekne pokope v tejto knižke. Laco Teren, výtvarník

Na hodinách dejepisu v slovenských školách čítajte deťom Lavríka. Namiesto dejepisu lavríkopis. A potom uvidíme, aký múdry, odvážny a rozvážny by bou národ slovenský! Juraj Kemka, herec

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
480034
Názov
Adoptuj si svojho intelektuála
Podnázov
Komentáre a glosy k snahe konzumentov moci opiť vo
EAN/ISBN
9788089662548
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Silvester Lavrík
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023/09
Rozsah
270
Rozmer
160×225 mm
Hmotnosť
0,63
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Adoptuj si svojho intelektuála zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.