Mesto pre všetkých?

Odkrývanie infraštruktúry segregácie

kolektív

Fakulta výtvarných umění Vysokého učení technického2022 SVK Slovensky

Kniha: Mesto pre všetkých? - Odkrývanie infraštruktúry segregácie - kolektív
Katalógové číslo: 476674
Ušetríte až 4,57 € z bežnej ceny 35,00
A navyše získate 30 vernostných bodov
30,43
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Mesto pre všetkých?

Odkrývanie infraštruktúry segregácie

„Táto kniha sa číta ako detektívka, sociologická sonda a dizajnérsky receptár naraz. Doplnená bohatým ilustračným materiálom môže čitateľa na nejednom mieste doviesť k smiechu cez slzy. Nečakajte vyprázdnené frázy o nedostatku sociálneho bývania ani suché (pseudo)vedecké dáta o skúmaných objektoch. Autorky a autori zo zoskupenia Kolektív RUVK (Realistická utópia Veľký Krtíš) si vyhrnuli rukávy a niektorí obrazne, iní doslovne si aj zašpinili ruky prácou.“ Časopis ARCH

Kniha Mesto pre všetkých? Odkrývanie infraštruktúry segregácie vychádza z interdisciplinárneho angažovaného výskumu, ktorý prebiehal medzi rokmi 2020 až 2022. V jeho rámci vznikla prípadová štúdia o tzv. vylúčenej lokalite nachádzajúcej sa vo Veľkom Krtíši, malom okresnom meste na juhovýchodnom Slovensku.

Ku knihe je pribalená aj kartová hra Starostlivosť z budúcnosti, redizajn hry od Situation Lab s pôvodným názvom Thing From The Future. Redizajn realizoval tím RUVK. Princípom hry je hľadanie riešení z pozície zástupkyne či zástupcu mestskej samosprávy. Z týchto riešení by mali benefitovať inak opomíjané skupiny ľudských aj neľudských aktérov v meste.

RUVK je výskumný a intervenčný tím, zložený z dizajnérok, architektov, sociálnych vedkýň, odborníka na sociálne bývanie a právnika. V lokalite pracuje v rôznych zostavách už od roku 2018. Členovia tímu asistovali obyvateľom pri adresovaní závad v bývaní mestu ako prenajímateľovi a tiež pri podaní podnetu verejnej ochrankyni práv. Po hromadnom ukončení nájomných zmlúv zo strany Mesta Veľký Krtíš v septembri 2020, ktoré sa dotklo približne 130 ľudí, z toho 70 detí, v bytovom dome 4 mesiace intenzívne, na každodennej báze, pôsobil jeden z členov tímu. RUVK usiloval tiež o prepojenie lokálnych subjektov s cieľom posilniť kapacity pre terénnu sociálnu prácu a dostupné bývanie v lokalite.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
476674
Názov
Mesto pre všetkých?
Podnázov
Odkrývanie infraštruktúry segregácie
EAN/ISBN
9788021460751
Forma
Brožovaná
Autor
kolektív
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022
Rozsah
288
Rozmer
166×235
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Mesto pre všetkých? zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.