Glória na prázdninách

Martina Juhász

2023/08 SVK Slovensky

Kniha: Glória na prázdninách - Martina Juhász
Katalógové číslo: 476055
Ušetríte až 1,45 € z bežnej ceny 11,95
A navyše získate 10 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ 28. septembra 2023! Tieto knihy z verejných zdrojov podporil FPU - Fond na podporu umenia. Zoznam bol dopl… Zistiť viac...
Kolekcia titulov: Novozaradené knihy FPU 2023

Novozaradené knihy FPU 2023

Nové knihy FPU (aktualizácia 28. septembra 2023) v zozname titulov vydaných s podporou Fondu na podporu umenia FPU. Dopl… Zistiť viac...
10,50
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Glória na prázdninách

Glória na prázdninách je voľným pokračovaním dvoch predošlých dielov trilógie o Glórii. Tentoraz sa Glória vyberie s rodičmi na kúpalisko, do divadla, napíše ozajstný list, ktorý odnesie na poštu, a najmä strávi prázdniny u babky a dedka na dedine. Všade zažije niečo nové, nečakané, dostane sa do neznámych situácií, ale aj do problémov, z ktorých treba elegantne vykorčuľovať. Našťastie sú nablízku rodičia, ktorí jej vždy pomôžu a poradia.

Úryvok z obsahu knihy ...

Glória na kúpalisku

Okolo bruška si drží plávacie koleso. Na očiach má slnečné okuliare. A na kučeravej hlave klobúk. Glória sa veľmi teší. Náladu jej nepokazí ani čakanie v dlhočiznom rade. Musí hos rodičmi vystáť, aby si od tety za okienkom kúpili vstupenky. Idú totiž na kúpalisko!

„Aha, ja som zebra!“ zvolá Glória o chvíľu. Po celom telíčku má totiž pruhy. Urobila si ichopaľovacím krémom. Musí sa ním natrieť, aby ju nespálilo slniečko.

„Radšej si ten krém rozotri, kým ťa nezje nejaký lev. Na zebre si rád pochutná,“ podpichne ju mama. Na trávu pod stromom rozprestrie dekus obrázkom levíka. 

„Tak už poďte!“ kričí Glória na rodičov a uteká k najbližšiemu bazénu. Je v ňom veľa šmykľaviek a vodotryskov. Vody je iba po stehná. Koleso si preto nechá na brehu a už špliecha kade-tade.

„Nemôžeš nám takto ujsť. Čo keď sa stratíš?“ karhá ju ocko, keď ju doženie. Nepáči sa mu, že išla sama do vody. Navyše bez kolesa. Glória totiž ešte nevie plávať. Môže si nechtiac lognúť vody a dusiť sa. „Kto ti pomôže, keď pri tebe s mamou nebudeme?“ dohovára jej ocko

Glória má veľmi rada šmykľavky. V bazéne preto vyskúšala všetky. Mama potom navrhla, aby šli do iného bazéna. Hlbšieho. 

„Uvidíme, či si niečo pamätáš z minulého leta,“ povedala jej. Glória sa už učila trochu plávať. No aby koleso vôbec nepotrebovala, musí ešte trénovať. „Juj, ale tu nedočiahnem,“ zľakne sa Glória a nalepí sa na ocka. „Nepúšťaj ma!“ prosíka ho. Ocko ju silno drží a pomáha jej plávať.

Zakrátko sa Glória osmelí. Ocko ju drží čoraz menej, až Glória pláva úplne sama. Nádych nad vodou, výdych pod vodou. Ruky dopredu, nohy dozadu. Vyzerá ako žabka s plaveckými okuliarmi. Nakoniec priplávala sama až ku kraju bazéna. „Videli ste to? Ani som sa nepotopila!“ výska od radosti Glória. Už sa teší ako sa pochváli kamarátom v škôlke. Ešte chvíľu trénovala, no zrazu bola hladná ako vlk.

Podrobnejšie info
Katalógové číslo
476055
Názov
Glória na prázdninách
EAN/ISBN
9788055662978
Forma
Tvrdá
Autor
Martina Juhász
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023/08
Rozsah
48
Rozmer
210 x 200 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
12%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Glória na prázdninách zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.