Beneš, umieranie intrigána

Marián Tkáč

Torden, s.r.o.2023 SVK Slovensky

Kniha: Beneš, umieranie intrigána - Marián Tkáč
Katalógové číslo: 471252
Ušetríte až 2,22 € z bežnej ceny 16,90
A navyše získate 14 vernostných bodov
14,68
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Beneš, umieranie intrigána

Kniha Umieranie Edvarda Beneša je v poradí štvrtým „románom“ Mariána Tkáča o osobnostiach, ktoré sa zapísali do slovenských dejín.

Po Bernolákovi (2012), Franciscim (2015) a Tisovi (2022) prichádza autor s človekom, ktorý v našich dejinách zohral smutne významnú úlohu.

Román je o posledných dňoch Edvarda Beneša, dvojnásobného česko-slovenského prezidenta, ktorý dvakrát abdikoval a netajil sa tým, že osobitne neprekypoval sympatiami k ľuďom všeobecne a obvzlášť ani ku Slovákom.

Na sklonku života sa mu po mŕtvici prihovára hlas v pozadí, ktorý ho núti spytovať si svedomie a odpovedať na nepríjemné otázky, spojené aj s jeho politickou minulosťou. Popri hlase sprevádza Beneša aj jeho manželka Hana.

Román založený na faktoch

Autor dôkladne pozná historické fakty, Benešove postoje, o mužovi, ktorý bol majstrom poloprávd a nedokázateľných obvinení píše s nadhľadom a s nádychom irónie, občas i sarkazmu. Edvard Beneš nemal rád Milana Rastislava Štefánika a výrazne podporil odsúdenie na smrť a popravu Dr. Jozefa Tisa. Beda bola však aj Čechom, ktorí mu skrížili cestu.

Český autor Pavel Kosatík charakterizuje Edvarda Beneša ako hrozného intrigána a konštatuje, že „tá najstrašnejšia kniha o ňom ešte nebola napísaná“.

My veríme, že sa o to pokúsil práve Marián Tkáč.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
471252
Názov
Beneš, umieranie intrigána
EAN/ISBN
9788082231451
Forma
Pevná
Autor
Marián Tkáč
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023
Rozsah
210
Rozmer
155×215
Hmotnosť
0,48
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Beneš, umieranie intrigána zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.