Za tajomstvami ríše Chetitov

Vojtěch Zamarovský

PERFEKT2022/11 SVK Slovensky

Kniha: Za tajomstvami ríše Chetitov - 2. vydanie - Vojtěch Zamarovský
Katalógové číslo: 457387
Ušetríte až 2,79 € z bežnej ceny 15,40
A navyše získate 12 vernostných bodov
12,61
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Za tajomstvami ríše Chetitov

Keď pozoruhodná kniha Vojtecha Zamarovského Za tajomstvom ríše Chetitov vyšla v roku 1963 prvý raz, kritika ju nazvala „archeologickou detektívkou“, „objavnou vedeckou reportážou“ a „priekopníckym dielom našej literatúry faktu“. Odvtedy vyšla v mnohých vydaniach, ako aj v prekladoch do viacerých jazykov sveta a stala sa jedným z najúspešnejších diel reprezentujúcich slovenskú literatúru faktu. Okrem iného predstavuje aj českého orientalistu Bedřicha Hrozného, ktorý rozlúštil jazyk Chetitov, takže dnes o nich vieme viac ako historici, čo žili len pár storočí po zániku ich ríše. Dielu neubral na zaujímavosti ani čas. Vojtech Zamarovský totiž svoju „archeologickú detektívku“ pre vydanie vo vydavateľstve PERFEKT v roku 2003 znova upravil, doplnil novými faktmi, pričom dostala príťažlivú formu s mnohými fotografiami, nákresmi a mapkami.

V najnovšom vydaní sa za históriou jedného z najzáhadnejších národov staroveku, ktorý pred štyrmi tisícročiami vytvoril mocnú ríšu a zároveň veľkolepú kultúru, môžu vybrať aj súčasníci.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
457387
Názov
Za tajomstvami ríše Chetitov
EAN/ISBN
9788082260741
Forma
Viazaná
Poznámka
2. vydanie
Autor
Vojtěch Zamarovský
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/11
Rozsah
240
Rozmer
160×234 mm
Hmotnosť
0,71
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Za tajomstvami ríše Chetitov zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.