Legendy dávneho Spiša

Kniha: Legendy dávneho Spiša - 1. vydanie - Anton Marec
Katalógové číslo: 450919
Ušetríte až 2,56 € z bežnej ceny 15,90
A navyše získate 13 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ 12. februára 2024! Knihy vydané s podporou Fondu na podporu umenia. Tieto knihy z verejných zdrojov podpor… Zistiť viac...
13,34
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Legendy dávneho Spiša

Ak sa rozhodujete, čo máte na výlete východným Slovenskom navštíviť okrem čarovnej prírody, táto kniha vám napovie. Jej autor ponúka historické udalosti Spiša a rozvíja ich v povesťových príbehoch. Povesti o spišských zvonoch, oltároch, kostoloch a kláštoroch; o slobodných kráľovských mestách Levoča a Kežmarok ako aj o slobodných banských mestách Smolník a Gelnica sú nasýtené ľuďmi ktorí ich vytvorili alebo v nich žili a pracovali a s ktorými život naložil podľa práva, niekedy ústnym podávaním skresleného a opradeného zázračnom. Legendy prepája esejistickým textom, ktorý stručne objasňuje kontext udalostí. Dielo umelecko-dokumentačnej povahy sprítomňuje významné momenty spišských dejín a zvýrazňuje historické kontexty spišských sídel a významných stavebných pamiatok. Zároveň oživuje bohatstvo ľudovej slovesnosti zachované v čriepkoch starých legiend.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
450919
Názov
Legendy dávneho Spiša
EAN/ISBN
9788081153174
Forma
Pevná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Anton Marec
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/09
Rozsah
140
Rozmer
176×250 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Legendy dávneho Spiša zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.